Zorluklarla kazandıklarını kimsesiz çocuklara bağışladı

9
Edirne’de yaşayan 75 yaşındaki Melahat Datenin, vefat eden eşiyle Almanya’da zorlu işlerde çalışıp kazanarak biriktirdiği 200 bin avroyu kimsesiz çocuklar yararına kullanılmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağışladı
HABER MERKEZİ
Edirne’de yaşayan 75 yaşındaki Melahat Datenin, vefat eden eşiyle Almanya’da zorlu işlerde çalışıp kazanarak biriktirdiği 200 bin avroyu kimsesiz çocuklar yararına kullanılmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağışladı.
Vefat eden eşinin de dileğini yerine getiren Melahat Datenin, Almanya’da günde bazen iki, üç işte çalışarak dişinden tırnağından artırdığı parayı, kimsesiz çocukların yararına kullanılmak üzere bağışlama kararı aldı. 
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş ile görüşen Datenin’in isteği doğrultusunda protokol imzalandı. Datenin ailesinin bağışıyla Çocuk İlk Müdahale ve Kabul Merkezi’nin yapımı için çalışmalara başlandı.
Datenin, yaptığı açıklamada, 1969 yılında eşiyle Almanya’ya gittiğini ve gurbette zorlu şartlarda çalıştıklarını söyledi.
Emekli olunca doğduğu topraklara döndüğünü ve evlatlarından gerekli ilgiyi göremediğini ifade eden Datenin; “Eşimin de dileği buydu, 200 bin avroluk birikimimizi devlete bağışladım. Bir yetimin başını okşamak, saçının teli kadar sevap yazar, biz çabaladık, zorlandık ama kazandık. Şimdi kimsesiz evlatlar rahat etsin. Rahmetli de yerinde rahat uyusun" dedi.
Sağlığının yerinde olduğunu ve çiftçilik yaparak çalışmaya devam ettiğini belirten Datenin, imkanı olduğunda yine bağış yapmaya hazır olduğunu kaydetti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here