Zorlu Tekstil’in “Ülkem İçin Ormanı” Projesi, rahat nefes alan bir Türkiye hedefliyor

29
* Zorlu Tekstil Grubu’nun 2010 yılından bu yana sürdürdüğü “Ülkem İçin Ormanı” Ağaçlandırma Projesi Nisan 2012’de tamamlanarak, proje dahilinde dikilen fidan sayısı 56 bine ulaştı. Grubun Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları, Lüleburgaz’daki Zorlu Tekstil Fabrikası’nın CO2 salınımının yarattığı etkinin tam olarak ortadan kaldırılmasını sağladı.
HABER MERKEZİ
Mehmet Zorlu Vakfı’nın da desteği ile 2010 yılında temeli atılan “Zorlu Tekstil Ormanı” projesi kapsamında Lüleburgaz’da Zorlu Tekstil Fabrikası’nın faaliyet gösterdiği alana kazandırılan “Zorluteks Ülkem İçin Ormanı”na toplam 56 bin fidan sayısı dikildi.
Zorlu Tekstil Grubu tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Lüleburgaz bölgesinde, merkez ilçe Deveçatağı ve Lüleburgaz ilçesi Çeşmekolu Köyleri’nde 24 bin Sedir ve Karaçam Fidanları’nın dikimi; ardından Lüleburgaz Osmancık Mevkii’ndeki 15 hektarlık alanda 32 bin Sedir ve Karaçam dikimi gerçekleştirildi.
Çevre ile ilgili yasal düzenlemeleri yakından takip eden Zorlu Tekstil Grubu, ülkemizde ve Avrupa’da çevreye yönelik organizasyonlarda öncü olmak için çalışmaktadır. Lüleburgaz fabrikasının CO2 salınımının azaltılmasına yönelik olarak hayata geçirilen “Zorlu Tekstil Ormanı” Projesi ile orman varlığının korunması ve ormanların geliştirilerek yeni orman alanları yaratılmasının yanı sıra, kurumların sahip olması gereken çevre bilincinin öneminin de altı çiziliyor.
Mehmet Zorlu Vakfı’nın diğer faaliyetleri için www.mzv.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here