Ziya Gökalp’ten festival tadında eğlence

23
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Kırklareli Ziya Gökalp İlköğretim Okulu tarafından bir etkinlik programı düzenlendi. 
HABER MERKEZİ
26 Nisan 2012 Perşembe günü okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci velisi katılarak yoğun ilgi gösterdi.
Saat 14.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Okul Müdürü Savaş Türkoğlu bir açılış konuşması yaparak şunları söyledi;
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 92. yılını kutluyoruz. Bu programı düzenlemede başta Okul Aile Birliği Başkanı ile diğer arkadaşlara, siz velilere ve değerli öğretmenlere desteklerinizden ötürü teşekkür ediyorum. Sözü fazla uzatmadan öğrencilerin gösterilerine geçek istiyorum.”
Programda ilk olarak Müzik öğretmeni İlkay Korkmaz yönetiminde okul korosu müzik dinletisi gerçekleştirdi. 
Ardından ana sınıfı öğrencilerin müzikler eşliğinde İspanyol Dansı gösterisi sergilendi. Daha sonra  1-A sınıfı öğrencilerinin  "Çilli Bom "  adlı dans gösterisi sunuldu .Akabinde 1-B sınıfı öğrencilerinin "Tuttu Fırlattı Kalbimi isimli dans gösterisi beğeni ile izlendi. Devamında  4-B Sınıfı  öğrencilerinden  Ayça Ayyıdlz’ın katkılarıyla,   Koray Akmeşe ve Göktuğ Gönen’in hazırladığı "Hacivat ve Karagöz" gösterisi büyük alkış aldı
Program  2/A ve 2/B  Sınıfı öğrencilerinin sırasıyla,  "Çift Jandarma Geliyor" ve "Ataban" adlı halk oyunları gösterisiyle renklendi..
Daha sonra 4. Sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu korodan İngilizce şarkılar ve şiirler okundu. Arkasından 3-A /3-B sınıfı öğrencilerinin Sınıf öğretmenleri Tahsin Aydoğdu ve Teoman Gülşen yönetimde hazırlamış oldukları “Türküz, doğruyuz, çalışkanız” adlı müzikli gösteri büyük bir ustalıkla takdim edildi.
Ardından sırasıyla 4/A Sınıfı öğrencileri "Hava Alanı", 5/B sınıfı öğrencileri  Anıl Karaman ve    Merve Karakahya  müzik dinletisi, de 4/B sınıfını "Aşkistan", 5/A Sınıfı   "Beyaz Giyme Toz Olur" adlı gösteri, 5/B sınıfı  "Bence Evlenmeliyiz adlı gösterilerini sundular.
Yapılan gösterilerin ardından birinci ve ikinci kademede resim, şiir ve santraç Turnuvalarında dereceye giren öğrencilere okul Müdürü ve öğretmenleri tarafından ödülleri takdim edildi
Daha sonra Konya’da düzenlenen Uluslararası Rumi Çocuk Olimpiyatlarında 15 yaş altı Türkiye Taekwondo yarışmalarında birinci olan okulumuzdan Seray Oğuz’a ödülünü Okul Müdürü Savaş Türkoğlu takdim etti.
Yapılan etkinlik boyunca Okul Aile Birliği’ne katkı sağlama amacı ile tüm katılımcılara lokma satışı yapıldı.(da)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here