Ziya Gökalp İlköğretim öğrencilerine “Çocuk Polisi” tanıtıldı

51
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde, çocukları sokakta bekleyen tehlikelerden koruma ve mücadele amacıyla oluşturulan ”Dost Eli Projesi” kapsamında ”çocuk polisi” öğrencilere tanıtıldı.
HABER MERKEZİ
Çocuklarımızı sokakta bekleyen muhtemel şiddet ve şiddet içerikli olaylara yönelik koruyucu ve önleyici önlemleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliği ile birlikte planlanan “Dost eli Projesi” kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Kırklareli merkezdeki İlköğretim 4., 5. ve 6. sınıfları kapsayacak şekilde seminerler düzenleniyor.
Bu program kapsamında Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda 13 Aralık 2011 Salı günü 11.00-12.00 saatleri arasında Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesinde görevli Polis Memuru Sosyolog İsmail Fersiz ve Psikolog Şeyda Harika Peker tarafından öğrencilere bilgiler verildi.
Psikolog Şeyda Harika Pekerilk olarak öğrencilere “Öfke ve Kontrolü”  konusunda bilgiler verdi. Öfkenin nasıl kontrol edilebileceği ve edilememesi halinde ortaya çıkacak sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu. 
Fersiz, konuşmasında polisin vatandaşın can, mal ve güvenliğini sağladığını belirtti. Günün 24 saatinde polisin var olduğunu bildiren Fersiz, yapılan her şakanın boyutlarına dikkat edilmesi gerektiğini ve hiç bir suçun cezasız kalmayacağını aklımızdan çıkarılmaması gerektiğini kaydetti.
Bilgilendirmenin sonunda öğrencilere çizgi film karakterlerinin içerisinde yer aldığı film ile “Türk Polisi” kısa film izletildi.
* “Eğitimler devam edecek”
Proje kapsamında; 15 Aralık 2011 Perşembe günü saat 11.00-12.00’da Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu’nda, saat 14.00-15.00’da TOKİ Ahmet Cevdet Paşa İlköğretim Okulu’nda, 20 Aralık 2011 Salı günü 13.00-14.00’da Mustafa Dalcalı İlköğretim Okulu’nda eğitim verilecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here