Ziya Gökalp İ.Ö.O. öğrencileri Başkent’i gezdi

19
Kırklareli Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nun 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri 27 Kasım 2010 Cumartesi günü Ankara’yı gezdi.

HABER MERKEZİ

Ziya Gökalp İlköğretim Okul Müdürü Savaş Türkoğlu, Müdür Yardımcısı Hayri Girgin, Okul Aile Birliği Başkanı Gülçin Sağlamcı, Öğretmenler Elif Çileli İpek ve Gülay Kaya gözetiminde yapılan Ankara gezisine 3 öğrenci velisi ile birlikte toplam 47 öğrenci katıldı.
Öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte ilk olarak Başkent Öğretmen Evi’nde sabah kahvaltısı yaptı. Daha sonra Ulu Önder Atatürk’ün naşının bulunduğu Anıt Kabir’i ziyaret eden öğrenciler burada Atatürk’ün hayatına dair her şeyin bulunduğu müzeyi gezme fırsatı buldular.
Saat 11.30’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir ziyaret gerçekleştiren öğrencileri kapıda karşılayan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, meclisin her yerini öğrenciler ile birlikte gezerek onlar ile fotoğraf çektirdi. Gezsi sırasında öğrenciler ile sohbet eden Milletvekili Dibek, onlara meclis hakkında bilgiler verdi.
Okul Aile Birliği Başkanı Gülçin Sağlamcı, TBMM gezisi sırasında Milletvekili Dibek’in kendileri ile yakından ilgilendiğini belirterek, gezi sırasında kendilerini yalnız bırakmadığını belirtti. Başkan Sağlamcı, Milletvekili Dibek’in gezi sırasında kendilerine göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü kendisine teşekkürlerini sunduğunu söyledi.
Öğrenciler daha sonra eğlence merkezi Alis Harikalar Diyarı ile Akvaryum Gezisi’nin ardından Ankara’dan ayrıldılar.(c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here