Zirvedekiler, öğrencilere deneyimlerini aktarıyor

3
T.C. Kırklareli Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 11. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak başlatılan “Zirvedekilerle Buluşma” Panelleri devam ediyor.

HABER MERKEZİ
T.C. Kırklareli Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 11. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak başlatılan “Zirvedekilerle Buluşma” Panelleri devam ediyor.
13 Mart 2014 Perşembe günü saat 14.00’te Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen paneli izlemeye; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikret Merter, Şube Müdürü Birsen Karael, Kırklareli RAM Müdürü M. Serkan Dündar, Kırklareli Anadolu Lisesi, Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi ve TOBB Anadolu Lisesi’nin öğrencileri katıldı.
Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Remziye Algın, Kırklareli Barosu Genel Sekreteri Av. Çiğdem Erdem Öztuğfan ve Deniz Bank Şube Müdürü Volkan Altun panele katılan öğrencilere ilk önce özgeçmişleri hakkında, daha sonra meslekleri hakkında bilgiler verdiler. Mesleklerin zor yanlarını, kariyerlerini, hangi aşamayı atlattıktan sonra bu aşamaya geldiklerini anlatarak öğrencileri bilgilendirdiler. Programın sonunda sonun da ise öğrenciler merek ettikleri soruları katılımcılara sorarak bilgi aldılar.
“Zirvedekilerle Buluşma” Paneli’nin yapılmasının amacı; 11. Sınıf öğrencilerini meslek seçme konusunda bilinçlendirmek ve ilimizde kendi alanlarında kariyer sahibi olmuş meslek temsilcileri ile buluşturarak onların mesleki deneyimlerinden faydalanmalarını sağlamak olarak açıklandı. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here