Zengin “Yürüyüş yapma hakkı kısıtlanamaz”

12
Kırklareli Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Recep Zengin 11.09.2013 Çarşamba günü CHP Kırklareli il binasında bir basın açıklaması düzenledi. Zengin…….
HABER MERKEZİ
Kırklareli Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Recep Zengin 11.09.2013 Çarşamba günü CHP Kırklareli il binasında bir basın açıklaması düzenledi. Zengin açıklamasında şunları kaydetti: “
Hatay da hayatını kaybeden Ahmet ATAKAN isimli gencimize Allahtan rahmet diliyorum, başımız sağ olsun. Düştüğü söyleniyor ancak vücudunda herhangi bir kırık ve darp görülmemiş yalnız kafasında bir ezik görülüyormuş buda bize muhtemelen biber gazı fişeğinin isabet etmesiyle öldüğünü gösteriyor. Vatandaşın her türlü gösteri ve yürüyüş hakkı Anayasaya güvencesindedir Avrupa insanlar hakları Mahkemesine göre de yürüyüş yapma hakkı demokratik sistemin etkili işlemesinden çok önemli bir yere sahiptir ve ifade özgürlüğü ile iç içedir. Anayasamızın 34/1 maddesine göre de herkes silahsız, saldırısız ve önceden izin almadan toplanabilir, gösteri yürüyüşü yapabilir, yapılan toplantı ve gösteri yürüyüşüne katılabilir. Bütün bu vatandaşlık haklarımıza rağmen AKP Hükümetinin halkın üzerine gaz sıkmasını şiddetle kınıyorum” dedi.
                                                                                           Serkan Koçtürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here