Zengin; “Seçimin sonucunu sandığa gitmeyenler belirledi”

6
 
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde, oy kullanmayan vatandaşların seçimin sonucunu etkilediğini söyledi. Zengin; “Oy kullanmayan vatandaşlar seçimin sonucunu çok fazla etkiledi. 17 milyon sandığa gitmeyen vatandaşlardan 10 milyonu sandığa gitse bu sonuç ortaya çıkmazdı.”
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nden sonra bir açıklama yaptı. CHP Kırklareli Örgütü olarak seçimlere çok fazla çalıştıklarını söyleyen Zengin, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nden daha fazla çalıştıklarını söyledi. Oluşturdukları ekiplerle Kırklareli’de gitmedikleri Köy, Belde ve İlçe kalmadığını söyleyen Zengin, özellikle bayanların çok çalıştığını belirtti.
Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde, oy kullanmayan vatandaşların seçimi sonucunu etkilediğini söyleyen Zengin yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Örgütü bu seçimlerde çok fazla çalıştı. Bu seçimde belkide yerel seçimlerden daha fazla çalıştık. Bazı günlerde 4-5 ekip oluşturduk.  Oluşturduğumuz ekipler Vize’de, Pınarhisar’da İstasyon Caddesi’ndeki stantta,  Beldelerde, köylerde çalışmalar yaptı. Kırklareli’de gitmediğimiz hiçbir yer kalmadı tün her yeri gezip seçim çalışmaları yaptık. Bayanlarım özellikle çok çalıştık. Kadın kollarımız ev ev dolaşarak tüm bayanlarla görüştü. Bu seçimler inşallah ülkemiz için hayırlı olur. Halkımızın tercihi demokrasilerde halk en büyük hakemdir ve saygı duyacağız böyle tercih ettiler. Seçimin sonucunu sandığa gitmeyenler belirledi.  Oy kullanmayan vatandaşlar seçimin konusunu çok fazla etkiledi. 17 milyon sandığa gitmeyen vatandaşlardan 10 milyonu sandığa gitse bu sonuç ortaya çıkmazdı. 30 Mart Seçimleri’ndeki gibi %90 halk sandığa gitseydi yine bu sonuç çıkmazdı. Böyle koşullarda Kırklareli’de %68’e ulaşmak yine iyi bir sonuç.  Kırklareli adına güzel bize sonuç ve gelecekte tarih ilk halk tarafından seçilen, ilk Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde Türkiye’de en yüksek oyu Kırklareli halkının verdiğini yazacaktır. Sandıklar %100 sahip çıktık, çok iyi bir mutfak çalışması oldu. Tüm görevlilerimiz seçimi almak için tüm gücüyle çalıştılar ve Kırklareli’de başarılı olduk ancak Türkiye genelinde başarılı olamadık. Diğer partiler sahada hiç yoktu. Sanki bu seçim CHP ile Recep Tayyip Erdoğan arasında geçti gibi oldu. Ne kadar toplumsal uzlaşı sonucu ortaya çıkan çatı adayı da desek biz gittiğimiz hiçbir yerde diğer desteklediğini açıklayan diğer siyasi partileri görmedik. Oylarını vermişlerdir onun için bir şey diyemeyiz ama sahada görmedik. Açıklanan oy oranlarına göre ilimizi Türkiye 1’ncisi yapan tüm örgütümüze ve partililerimize teşekkür ederim. Şu da bilinmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisi gelecek yıllarda da ülkemizin geleceğine sahip çıkacaktır.” (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here