Zengin; “Ordumuzun kahramanlığı ve cesareti, bu eşsiz zaferi getirmiştir”

11
*Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Örgütü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümü nedeniyle bir Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenledi.
 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Örgütü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümü nedeniyle Kırklareli Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı önünde Çelenk koyma töreni düzenledi.
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ve Partililerin katıldığı tören Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başladı. Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümü’nü büyük bir coşku ve gurur ile kutladıklarını söyleyerek şunları kaydetti;
“Milletimizin tarihte eşi görülmemiş bir mücadele sergilediği Kurtuluş Savaşı’nı nihayete erdiren 30 Ağustos Zaferi’nin 92. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, cesur milletimiz ve kahraman ordumuzun bütünleşmesiyle, güçlü işgal ordularına karşı kazanılan Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi şanlı Türk tarihinin bir özeti gibidir. 30 Ağustos Zaferi, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla yazılmış büyük bir destandır. Atatürk’ün üstün komutanlık ve liderlik yeteneği, milletimizin vatan sevgisi ve bağımsızlık tutkusu, Ordumuzun kahramanlığı ve cesareti, bu eşsiz zaferi getirmiştir. 30 Ağustos Zaferi ile Türk Milleti küllerinden tekrar doğmuş ve atalarımızın bize emanet ettiği bu topraklarda sonsuza dek bağımsız yaşama iradesini tüm dünyaya göstermiştir. Dumlupınar’da kazanılan zafer, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlete kavuşmamızın yolunu açmıştır Vatan uğrunda, bayrak uğrunda, bağımsızlık uğrunda ödenen bedelleri hiçbir zaman unutmadan, ecdadımızın yaptığı gibi, güzel ülkemizi yarınlara taşımak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.
Büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ulusumuza armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz, ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Savaşı kahramanı silah arkadaşları ve vatan, millet, bayrak ve Cumhuriyet uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyorum. Zafer Bayramımızı en içten duygularla kutluyorum.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here