Zengin; “10 Ağustos’tan sonra Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak”

23
* Zengin; “10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nden sonra bu ülkede yeni bir dönem başlayacak ve 12 yıllık AK Parti Saltanatlığı bu seçimlerden sonra bitecek.”
* Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için Kırklareli’de gitmedikleri köy, belde ve ilçe kalmadığını söyleyen Recep Zengin; “Kırklareli’de toplumsal uzlaşı sonucu aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüzde 80’ın üzerinde oy çıkacağına inanıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri nedeniyle CHP Kırklareli Örgütü olarak çok çalıştıklarını söyledi.
Ekmeleddin İhsanoğlu’nun tanıtıcı afişlerinin şehrin değişik noktalarına astıklarını söyleyen Zengin; “Gitmedik Köy, Belde, İlçe bırakmadık bütün her yeri gezdik halkımızın teveccühünü gördük” dedi. Kırklareli’de toplumsal uzlaşı sonucu ortaya çıkan Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüzde 80 üzerinde oy çıkacağına inandıklarını söyleyen Zengin, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek’in bölgede çalışmalara katıldığı söyledi. İstasyon Caddesi’nde stant açtıklarını söyleyen zengin şunları kaydetti;
“Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çok çalışıyoruz. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu tanıtıcı afişlerini şehrin değişik noktalarına astık. Gitmedik Köy, Belde, İlçe bırakmadık bütün her yeri gezdik halkımızın teveccühünü gördük. Halkımız kararını vermiştir. Kırklareli’de toplumsal uzlaşı sonucu aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüzde 80’ın üzerinde oy çıkacağına inanıyoruz. Milletvekilimiz Turgut Dibek’te bölgede çalışmalara katılıyor ve örgütümüze destek veriyor. İstasyon Caddesi’nde akşamları stant kuruyor ve adayımız için tanıtıcı broşürler dağıtıyoruz. Bütün bu çalışmalarımızdan sonra gördüğümüz şu ki Kırklareli’de halkımızın toplam 10 partinin desteklediği ve toplumsal uzlaşı sonucu ortaya çıkmış olan Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceğine inancımız tam.  Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin biz 10 Ağustos’ta biteceğine inanıyor ve bu seçimde Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kazanacağını inanıyoruz. Adayımızın da hedefi seçimleri yüzde 60’la kazanmak. Seçim çalışmaları kapsamında gezdiğimiz yerlerde edindiğimiz izlenim de yüzde 60’ın biraz üzerinde bir oyla bu seçim Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu kazanacaktır. 
* “Dağıtılan bildirilerin partimizle, adayımla bir ilgisi yok”  
Kırklareli’de geçtiğimiz gün çok çirkin bir oyun oynandı, bildiriler dağıtıldı. Biz bu şahısları yakaladık video kayıtlarını aldık. Bir iki gün içinde o video kayıtların ülke gündemine oturacaktır. Gerekli yerlere video kayıtlarını ulaştırdık. İnsanlar parayla tutularak Kırklareli’ye getiriliyor ve Cumhuriyet Halk Partisi’yle ilgisi olmayan bildirileri sanki Cumhuriyet Halk Partisi dağıtıyormuş gibi insanlara dağıtılıyor. Biz bunun yasal olmadığını, bu dağıtımın izinsiz olduğunu söylememize rağmen bu dağıtım kolaylıkla yapılıyor. O dağıtılan bildirilerin bizim partimizle, adayımla bir ilgisi yok. Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan gerçekten çok zor durumda ki ülkenin her yerinde parayla adam tutarak bildiri dağıtılıyor. Bu olay halkımızın çok büyük tepkisine neden oluyor Kırklareli’de onlarca telefon geldi onları kim dağıtıyor diye. Partimizin logosunu kullanarak böyle bir bildiriyi kimse dağıtamaz. Partimizin logosu kullanarak bildiri dağıtılacaksa biz dağıtırız. Biz Cumhurbaşkanı Adayımızın tanıtıcı broşürlerinde, afişlerde partimizin logosunu kullanmıyoruz.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.