Zengin; “10 Ağustos’tan sonra Cumhurbaşkanımız Ekmeleddin İhsanoğlu olacak”

14
* Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için CHP Kırklareli örgütü olarak gitmedikleri köy, belde ve ilçe kalmadığını söyleyen Recep Zengin; “Kırklareli’de toplumsal uzlaşı sonucu aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ilk turda Cumhurbaşkanı seçileceğini söyledi 
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Yarın ilk turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri nedeniyle CHP Kırklareli Örgütü olarak çok çalıştıklarını söyledi.
Ekmeleddin İhsanoğlu’nun tanıtıcı afişlerinin şehrin değişik noktalarına astıklarını söyleyen Zengin;
“Gitmedik Köy, Belde, İlçe bırakmadık bütün her yeri gezdik halkımızın teveccühünü gördük” dedi. Kırklareli’de toplumsal uzlaşı sonucu ortaya çıkan Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na büyük bir teveccüh olduğunu söyleyen  Zengin, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek başta olmak üzere eski İl Başkanların ve Milletvekillerin bölgede çalışmalara katıldığı söyleyerek şunları kaydetti; “Yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlere Cumhuriyet Halk Partisi olarak çok ciddi bir şekilde hazırlandık. 4  bazen 5 ekiple gitmediğimiz köy, belde ve ilçe bırakmadık. Gençlik kollarımız ayrı kulvarda, kadın kollarımız kulvarda, İl ve İlçe örgütlerimiz ayrı kulvarda seçim çalışmalarını yaptı. Eski İl Başkanlarımız ve Eski Milletvekillerimiz bu çalışmalara katıldı ve bu katılımlar bizim için çok faydalı oldu. Adil bir seçim yaşanmıyor bunu söylemeye gerek yok tüm Türkiye bunu görüyor. Karşımızda Başbakan Cumhurbaşkanı Adayı dolayısıyla devletin bütün imkanlarını kullanıyor. Finans sorunu olarak onlar kusursuz bir harcama yapıyorlar. Onların yaptığı harcamaların belide yüzde birini bile yapamıyoruz. Halkımız bütün bunları görüyor ve halkımızın sağduyusuna güveniyoruz. 10 Ağustos’tan sonra Cumhurbaşkanımız Ekmeleddin İhsanoğlu olacak. Kırklareli’de toplumsal uzlaşı sonucu aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüzde 80’ın üzerinde oy çıkacağına inanıyoruz. Milletvekilimiz Turgut Dibek’te bölgede çalışmalara katılıyor ve örgütümüze destek veriyor. İstasyon Caddesi’nde akşamları stant kurduk ve adayımız için tanıtıcı broşürler dağıttık. Bütün bu çalışmalarımızdan sonra gördüğümüz şu ki Kırklareli’de halkımızın toplam 10 partinin desteklediği ve toplumsal uzlaşı sonucu ortaya çıkmış olan Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceğine inancımız tam.  Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin biz 10 Ağustos’ta biteceğine inanıyor ve bu seçimde Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kazanacağını inanıyoruz. Adayımızın da hedefi seçimleri yüzde 60’la kazanmak. Seçim çalışmaları kapsamında gezdiğimiz yerlerde edindiğimiz izlenim de yüzde 60’ın biraz üzerinde bir oyla bu seçim Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu kazanacaktır.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here