Zeki Akın; “5×5 ile bende varım”

12
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Kongresi’ne günler kala Köşe Yazarımız Özkan Başaran’a çok iddialı açıklamalar yapan CHP Lüleburgaz İlçe Başkan Adayı Zeki Akın şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Ben Lüleburgaz’da 5 çarpı 5 yapmak vaadini veriyorum. Yani CHP’ye 5 İl Genel Meclis Üyesi ve 5 Belediye Başkanlığı kazanma sözü veriyorum. Delegelerimize bunu anlattım. Son araştırmalara göre 160’ın üzerinde delege desteğim olduğu belirlendi. Seçimi kazanacağımdan hiç şüphem yok. CHP delegemiz beni de bilir, diğer aday arkadaşlarımı da iyi bilir. 
CHP’ye Lüleburgaz’da kazandığımız İl Genel Meclis Üyesi ve Belediye Başkanı hangi İlçe Başkanı döneminde oldu? Bu sorunun cevabını diğer aday arkadaşlarım iyi düşünsünler. Benim İlçe Başkanlığım döneminde partimiz en çok İl Genel Meclisi Üyesi ve en çok Belediye Başkanlığı kazandı.
Benim bundan sonra ne Belediye Başkanlığı ne de Milletvekilliği gibi bir hedefim yok. Benim son olarak bir tek hedefim var. İyi bir ilçe Başkanlığı yaparak önce Yerel Seçimler’de partime 5 İl Genel Meclisi Üyesi ve 5’de Belediye Başkanlığı kazandırmak istiyorum. Bu benim son adaylığım olacak. Bu hedefler için aday oldum. Eskisi gibi koltuk hırsım yok. Bana ilçe başkanlığı yeter.
Daha sonra yapılacak milletvekilliği seçimlerinde Lüleburgaz’ı milletvekilsiz bırakmamak gibi bir hedefim daha var. İlçe Başkanı olarak Lüleburgaz’daki bütün güçleri birleştireceğim. Kendim de aday olmayacağım. Yeter ki Lüleburgaz Vekilsiz kalmasın. Bu hedeflerimi de delegelerimizle yaptığımız konuşmalarda tek tek anlattım. Benim ilçe Başkanlığım dönemimde CHP’ye rekor oylar kazandırmak için nasıl çalıştığımı partililerimiz iyi bilirler. Ben seçim kaybetsem de partime kızmam. Daha önceki seçimlerde de hep aday oldum, Pazar günü seçim kaybettim. Ama Partime hiç küsmedim. Pazartesi günü parti binamıza gittim ve kazanan arkadaşlarıma destek vermeye çalıştım. Neticede seçimdir bu, önemli olan benim kazanmam veya kaybetmem değildir. Önemli olan CHP’nin kazanmasıdır. Lüleburgaz’ın kaybettiği vekiline kavuşmasıdır. Önümüzdeki Belediye Başkanlığı Seçimi’nde bir seçim öncesinden daha çok oy alarak CHP’nin Belediyeler ve İl Genel Meclisi Üyelikleri Seçimleri’ni rekor oylar alarak kazanmasıdır. Bu düşüncelerle delege arkadaşlarımdan desteklerini beklediğimi ifade ediyorum ve CHP Örgütü’nü sevgiyle saygıyla selamlıyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here