“Zabıta önemli bir birimdir”

10
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zabıta Komiserliği Eğitimi dün sona erdi. Düzenlenen tören ile eğitim programına katılanlara Sertifikaları Başkan Av. Cavit Çağlayan tarafından verildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından 12 Nisan 2010 Pazartesi günü başlayan “Zabıta Komiserliği Eğitimi” 29 Nisan 2010 Perşembe günü sona erdi. Düzenlenen tören ile eğitim programına katılanlara Sertifikaları Başkan Çağlayan tarafından verildi.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Zabıta her ne kadar kanunen memur sayılsa da, diğer memurlardan çok farklı bir memuriyettir. Belediye Başkanlığı için hem şehir için en önemli birimlerden biridir. Belediyenin iyi çalışmasını, düzenli çalışmasını zabıta daha çok önem verir. Hatta çoğunuz yaşamışsınızdır. Vatandaşın zabıtayla ilgisi olsun olmasın her konuda ilk aradığını numara Zabıta Müdürlüğüdür. Zabıtadaki arkadaşlar diğer birimlere bunları aktarıyorlar ama vatandaş açısından zabıta deyince Belediye akla geliyor. Uzun yıllardan beri zabıtayla ilgili eğitim yapılmıyordu. Bu yeni düzenlemeyle birlikte bu boşlukta giderilmiş oldu. Buradaki eğitimin ardından imtihan var ben bu imtihandan ve bundan sonraki görevinizde başarılar diliyorum.”
Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri olarak toplam 80 ders saatinin ardından Akın Peran, Çetin Ünver Ertunç Cebeci, Özcan Dizman, Semih Eneş, Servet Başaran, Aydın Akyıl, Cavit Bozan, Mustafa Özar, Nebil Özkan, Raşit  Karaosmanoğlu, Vedat Şarlı, Ahmet Aykan, F. Asim Bahçıvan, Yusuf Yavuz, İsa Yılmaz’a Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan tarafından sertifika töreni düzenlenerek sertifikalar dağıtıldı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here