Zabıta Hizmet İçi Eğitim Programı sona erdi

5
Kırklareli Belediyesi tarafından; Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin Eğitim başlıklı 28. maddesinde ”İçişleri Bakanlığı Mahalli idareler Genel Müdürlüğü ve Belediye idareleri tek başlarına, bir kaçı bir araya gelerek veya birlikler vasıtasıyla Zabıta Amir ve Memurların genel kültürlerini, mesleki bilgilerini ve verimliliklerini arttırmak hizmete yatkınlıklarını sağlamak, geliştirmek, gelişen şartların gerekli kıldığı alanlardaki görgülerini arttırmak ve daha üst kadrolara hazırlamak  amacı ile eğitim programı düzenlendi.


HABER MERKEZİ
Bu kapsamda Zabıta Personeline yönelik olarak hazırlanan Hizmet İçi Eğitim Programı 14 Şubat 2011 – 11 Mart 2011 tarihleri arasında Kırklareli Belediyesi, Babeski Belediyesi, Pınarhisar Belediyesi, Pehlivanköy Belediyesi, Üsküp Belediyesi ve İnece Belediyesi Zabıta Personeli’nin katılımı ile gerçekleştirildi.
İlk olarak 2010 yılında Zabıta Komiserliği Görevde Yükselme Eğitimi ile başlatılan ve bu yıl hizmet içi eğitim şeklinde devam eden eğitim programları bundan sonra her yıl düzenli olarak devam edecek. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.