Zabıta, akli dengesi bozuk satıcının tezgahını kaldırdı

14
Zabıta, akli dengesi bozuk satıcının tezgahını kaldırdı

Kırklareli Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri dün Vilayet binasının otopark girişi karşısında bulunan bir sebze meyve satıcısının tezgahını kaldırdı. Izinsiz satış yaptığı tespit edilen ve akli dengesi bozuk olduğu anlaşılan engelli kadın ise gerek zabıta ekiplerine, gerekse bölgeyi temizleyen temizlik görevlilerine büyük zorluklar çıkardı. Buna göre uzun bir süredir söz konusu bölgede izinsiz olarak çeşitli sebze ve meyve satışı yapan,  üstelik tavırları ile çevreye rahatsızlık veren engelli ve aklı dengesi bozuk kadının, dün öğlen saatleri civarında yapılan ihbar neticesinde tezgahı kaldırıldı.

Geceleri tezgahın etrafına sardığı muşambanın altına girerek uyuyan kadından şikayetçi olan çevre sakinleri, zabıta ekiplerinin görevini yerine getirmesini istediler.

Böylece ekipler dün tezgahı kaldırdılar. Uygulama esnasında görevlilere sürekli olarak bağıran, taş atan engelli kadın, tezgahı kaldırıldıktan sonra ise gözyaşlarına boğuldu.

Bazı vatandaşlar yaptıkları yorumlarda, “Etrafından geçen kişilere sürekli bağırıyordu. Geceleri tezgahının yanında yatıyordu.

Zabıte ekiplerine teşekkür ediyoruz. Geç bile kalınmıştı” derken, bazı vatandaşlar ise; “Gariban bir kimseydi, tezgahının kaldırılması çözüm değil. Kendisine mutlaka yardım eli uzatılmalı” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here