Yürüyerek engellilere destek verdiler

14
Engellilere olan duyarlılığın attırılması amacıyla 26 Eylül 2013 Perşembe günü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Beyazay Derneği tarafından engellilere dikkat çekmek amacıyla…….
 
HABER MERKEZİ
Engellilere olan duyarlılığın attırılması amacıyla 26 Eylül 2013 Perşembe günü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Beyazay Derneği tarafından engellilere dikkat çekmek amacıyla Kırklareli’de bir yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Kırklareli’den farklı okullarda eğitim gören ilköğretim öğrencileri katıldı.
Ellerinde ‘’FATİ ile yürüyoruz’’ pankartlarla Dingiloğlu Parkı’nda saat 11.00’de toplanan ilköğretim öğrencileri, engellilere dikkat çekmek için yürüdüler. Dingiloğlu Parkı’ndan başlayan yürüyüş Mustafa Kemal Bulvarı ile Fevzi Çakmak Bulvarı güzergahından devam eden yürüyüş Vilayet Meydanı’nda son buldu.
Yürüyüşün koordinasyonu ve denetimini Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Serkan Dündar ile Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü İlyas Yalçın üstlendi. Yürüyüş sırasında çevre esnafı alkışlarla yürüyüşe destek verdi. Emniyet güçleride yürüyüşün yapılacağı güzergahlarda yolu trafiğe keserek önemler aldı. (Hacer Gökkaya)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here