Yurt arazilerine “Satılık İmarlı Arsa” tabelası

54
* Kırklareli İl Genel Meclisi Şubat ayı 5. Birleşiminde, Karakoç Köyü civarında Yurt yapmak için tarım arazilerinde imar planı değişikli yapılmasını tartıştı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Şubat ayı 5. Birleşimi 6 Şubat 2015 Cuma günü saat 10.00’da yapıldı. Meclisin Gündeminde Tarım arazilerinin Öğrenci Yurdu yapılması için imara açılması vardı.
Meclisin Gündem Maddesi; “Genel Meclisinin 09.01.2015 tarih ve 28 sayılı kararına istinaden, İlimiz Merkez Karakoç Köyü, 101 ada 5 parsel numaralı ve 49.153,58 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde "Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı" amaçlı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve "Yurt Alanı" 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması hususunda İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.”
Gündem maddesi okunduktan sonra raporu İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanı Abdullah Mutluer sundu. Mutluer Komisyon Üyeleri ile konu ile ilgili bütün birimler ile görüştüklerini ifade etti.
Mutluer; “Görüşmelerde ilgili kurumların belge ve bilgilerinde kamu yararına yapılacak olan yurt için bir problemi olmadığını Bize sundular.”dedi.
Rapor sonrası Meclis’te bazı tartışmalar oldu. Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan, konu ile ilgili bazı sorular sordu. Başkan Çağlayan; “Bu 4. oldu yurt yeri için imara açıyoruz ama imara açtığımız yerlerde hiçbir çalışma yok. Hatta çalışmanın dışında “Satılık İmarlı Arsa” tabelaları görüyoruz. Biz Tarlaların yurt olarak yapılması için daha ne kadar imara açacağız?  Bunun sonu gelmez. Bu imara açılan yerler Kötü niyetli insanlar tarafından beklide Rant için kullanılıyor” dedi.
Meclis, 4 Çekimser, 3 Red Oyu ile raporu kabul etti.(Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.