Yücesu; “Merkez İlçe Başkan Adayı AK Parti’ye çalışıyor”

13
Cumhuriyet halk partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı Seçimleri öncesi CHP Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Gürkan Yenerer’in ardından Selçuk Yücesu’da istemeyerek de olsa Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Yücesu’nun yaptığı konuşmanın ardından toplantı salonunda gerginlik yaşandı.

HABER MERKEZİ
CHP Kırklareli Teşkilatı Merkez İlçe Başkanlığı Seçimleri öncesi CHP Kırklareli İl Başkanlığı binasında dün saat 12.30’da bir toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıya CHP Kırklareli İl Başkanı İhsan Kazan, Merkez İlçe Başkanı Vecdi Gündoğdu, İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanı Hasan Dağ, Gençlik Kolları Başkanı ve Merkez İlçe Başkanlığı Adayı Gürkan Yenerer ve CHP Üyeleri katıldı.
* “Yaşanan olaylar Türkiye’nin kötüye gittiğini göstergesidir”
Toplantı başlamadan önce Tokat’ta Şehit düşen 7 Mehmetçiği saygı ile anan İl Başkanı Kazan toplantıya katılanları1 dakikalık Saygı Duruşu’na davet etti. Saygı Duruşu’nun ardından konuşma yapan Kazan;
“Yaşanan olaylar Türkiye’nin kötüye gittiğini göstergesidir. Genel Başkanımızın da dediği gibi açılım denilen şey bir ihanete doğru gidiyor. Bunun ne zaman nasıl önleneceğini merak ediyorum. Kısaca şunu söyleyebilirim gidişimizi hiç iyi görmüyorum” dedi.
* “Yücesu; “Merkez İlçe Başkan Adayı AK Parti’ye çalışıyor”
Kürsüye gelerek konuşma yapan Selçuk Yücesu Merkez İlçe Başkan Adayı Gürkan Yenerer’in AK Parti’ye destek verdiğini ima ederek yaptığı konuşmasında;
“Ben istemeyerek de olsa CHP Merkez İlçe Başkanlığı’na Aday olduğumu açıklamak istiyorum. Ben 1974’ten beri Cumhuriyet Halk Partiliyim ve hiçbir zaman parti içerisinde kırgınlık yapmadım. Ama aldığı duyumlarda bazı sıkıntılar olduğu için adayım. Şimdi tartıştığımız konulardan biri de AK Parti’nin Türkiye üzerindeki etkileri, yaptıkları, yanlışları. Ama bu partiye destek çıkan bir insan var ise, burada söyleniyorsa, bunu ben kabul etmiyorum. Etmediğim için adayım. Eğer destek verirseniz veya bu arkadaşlar oturup doğru insanları çıkarırlarsa yokum. Ben Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’na 55 yaşından sonra aday olup da bir yerlere gelme hedefim de yok. Ama bu hatayı düzeltmemiz lazım diye varım. Destek verirseniz memnun olurum. Sadece bana değil hatanın değişmesi için de destek verirseniz memnun olurum” dedi.
* “Benim AK Parti’ye çalıştığım ile ilgili bir kanıtları varsa getirecekler benim önüme sunacaklar”
Yapılan konuşmaya cevaben bir konuşma yapan Merkez İlçe Başkanı Adayı Gürkan Yenerer;
“Selçuk Yücesu beni ima ederek bir konuşma yaptı. Şimdi çamur at izi kalsın tabiri ile devam edersek eğer bende Selçuk ağabeyin MHP’ye çalıştığını söylerim. Kanıt var mı? Yok. Benim AK Parti’ye çalıştığım ile ilgili bir kanıtları varsa getirecekler benim önüme sunacaklar. Ama kalkıp ta dışarıdan birilerinin tetiklemesiyle başkalarıyla olan sorunlarımızı Selçuk ağabeyin burada aktarması yanlış. Onlar benim aday olmamı istemeyen bazı kesim olabilir. Ama onlar beni engelleyemeyecekleri için sadece AK Partili bilmem ne diyorlar. Benim burada Cumhuriyet Halk Partili Delegelerimizde, üyelerimizde verdiğim hizmeti çok iyi biliyorlar. Seçim döneminde gecenin kaçlarına kadar burada Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı salladığımı da çok iyi biliyorlar, sabah 7.30’a kadar karakolda kaldığımı da çok iyi biliyorlar. AK Parti için mi kalmışım, Cumhuriyet Halk Partisi için mi kalmışım sizlere bırakıyorum” dedi.
* “MHP ile beraber çalışan insanlar şimdi belirli kadrolara geldi”
Söz alan Selçuk Yücesu yüksek sesle konuşarak; “1976 yılındaki Belediye Başkanlığı Seçimleri’ni burada az kişi hatırlıyordur. O günleri yaşadık biz. Ama Cumhuriyet Halk Partisi her nedense son 10 seneden beri öyle bir raydan çıktı ki iki yıl önce MHP ile beraber çalışan insanlar şimdi belirli kadrolara geldi. Şimdiye kadar sustuk. Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Canımı koydum canımı. Geçmişimi hayatımı değiştirdim. Ama bugün MHP’li kadrolar bizim kadrolarımızda. Bunun hesabını kime soracağız. Cumhuriyet Halk Partili olup da dışarıda tutulan insanların hesabını kim verecek. Ama neden? Benimle beraber olacak, benim yanımda olacak, karşımda olmayacak. Ne olursa olsun mantığı artık lütfen değişsin. Yaşamımız verdik geleceğimizi kahrettik. Ne için? Cumhuriyet Halk Partisi için. Arkadaşım diyor ki şöyledir böyledir. Peki delege seçimlerinde getirip oy kullandırmak istediğin AK Parti Gençlik Kolları Başkanı değil mi? Cumhuriyet Halk Partisi kendi kadrolarıyla oluşmadığı müddetçe daha da aşağıya gidecektir. Bu çizgiden kırıldığımız müddetçe daha da aşağılara gideceğiz, bu günlerimizi de arayacağız. Cumhuriyet Halk Partililere sahip çıkın” dedi.
Daha sonra söz alan CHP’li üyeler partinin kendi içerisinde bölünmesinin büyük zararlar doğuracağını belirterek bu tür davranışların ortadan kalkması gerektiğini, geçen yıllarda CHP’nin bu tür bölünmeler yüzünden seçim kaybettiğini belirtti.
Konuşmaların ardından toplantılar sona erdi. Çıkışta karşılaşan Yücesu ve Yenerer kısa bir süre konuştuktan sonra sarılıp tokalaşarak binadan ayrıldılar.  (y.y.-u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here