YSG Lüleburgaz Yönetimi’ni seçti

26
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Trakya’daki ilk yönetimini olan Lüleburgaz ilçe yönetimini belirledi. 
HABER MERKEZİ
Ersin Düğün Salonu’nda yapılan kongrede 35 oy kullanıldı. 33 oyun geçerli sayıldığı kongrede İbrahim Koser ve Meral Garip Tunç ilçe eşsözcülüsü, Şebnem Özçiçek, Emine Tunç, Şinasi Dülger yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Sahir Uçar da yedek yönetim kurulu üyesi oldu. 
 
Kongrede söz alan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Genel Eşsözcüsü Sevil Turan; “İnsanı doğadan koparan, iklimi değiştiren, her alanda eşitsizliği, adaletsizliği körükleyen, savaşları ve çatışmaları normalleştiren, insanların yaşam alanlarını ve haklarını gasp eden bir siyaset yerine barıştan, adaletten, eşitlikten yana bir siyaset yapmayı amaçlıyoruz” dedi. 
 
Turan: “Nasıl bir dünya istiyorsak öyle bir parti istiyoruz ilkesiyle 25 Kasım’da partimizi kurduk. Politika alanları, politika yapış şekli, örgütlenmesi, söylemleri ile üreteceğimiz siyaset, kısırlaşan siyasi yapı içinde toplumun tüm kesiminin sorunlarına yanıt bulacak bir cevabı içerecektir. Ekonomik yıkımın tüm boyutlarının yaşandığı Trakya’da halkın katılımı ve talepleri doğrultusunda bir alternatif geliştirmek için buradayız. Bunun için çok yüksek yenilenebilir enerji potansiyeli bulunan Türkiye bir an önce kendi hedefini ve uygulama planını oluşturmalıdır” diye konuştu. 
 
Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Tuncaelli de eskisi gibi olmayan, yerellerin önemli olduğu bir örgüt oluşturduklarını, yeni şeyler söylemek ve yapmak istediklerini bildirdi. 
 
Lüleburgaz ilçe eşsözcüsü Şebnem Özçiçek de; “Hiyerarşinin olmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği, birlikte üretip birlikte uyguladığımız partide yarınları birlikte kuralım” şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here