YÖREX’de Arslanzade TOBB Başkanı ve Bakana Edirne’yi Tanıttı

14
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteği ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya Expo Center’da başladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteği ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya Expo Center’da başladı.
Yöresel ürünlerin olduğu fuara Katılan Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Derneği 2. Başkanı Arslanzade Arif Meriç Edirne’yi tanıtmak üzere Antalya gitti. Fuar açılışına katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a ve Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na Arslanzade Genel Müdürü Recep Dural Badem ezmesinden Türk Bayrağı Motifi ve Kırkpınar Kıspeti hediye etti. Recep Dural’’; Sayın Bakanım Sizleri en yakın zaman da Edirne’mize bekliyoruz. Tabi 653 Yıllık bir Kırkpınar Yağlı güreşlerimiz var. Sizleri hem hatıra hem de davet olarak Kırkpınar’ın simgesi Kıspetide hediye ediyoruz’’ dedi. 
Edirneli Yöneticiler Arslanzade Standını Yalnız Bırakmadı
Arslanzade’nin kiralamış olduğu standa Edirneli Yöneticiler yalnız bırakmayarak Arslanzade Arif Meriç’i ziyaret etti. Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Arslanzade Standını ziyaret etti. Özay Öztürk;’’ böyle bir standa Edirne’mizi tanıtmaları çok güzel. Arif Bey Her fırsatta Edirne’mizi tanıtıyorlar. Bizler de bugün yönetimimizle kendilerini yalnız bırakmadık’’dedi.
Arslanzade Arif Meriç İse;’’ bizleri Özay Başkanımız ve Değerli yönetimi ziyaret etmeleri onurlandırdı. İşte Edirneli olmak bu olsa gerek. Her nerede olursak olalım birlik ve beraberlik içindeyiz. Ve el birliği ile daha da çok şey yapacağız’’ dedi.
Edirne Ticaret Borsasının yanında Uzunköprü ,Keşan, Çorlu ve Babaeski Ticaret odaları ve Borsa başkanları da ziyaret etti.
Arslanzade Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk’e Günün anısına badem ezmesinden Türk Bayrağı hediye etti.
Hürriyet Gazetesi  Köşe Yazarı Yalçın Bayer de Arslanzade Standında 
Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Yalçın Bayer Arslanzade Standını ziyaret ederek tarihi lezzetlerin tadına baktı. Arslanzade Genel Müdürü ile uzun bir sohbet eden Gazeteci Yalçın Bayer;’’ ben bir Trakyalıyım. Kendi Toprağımın tarihi lezzetlerini burada görmek beni mutlu etti. Genç kardeşimizin de ilgi ve alakası için teşekkür ediyoruz ve Bu güzel Türk bayrağı için ayrı bir teşekkür ediyorum’’dedi.
1 Ton Deva-i Misk ve Kavala Kurabiyesi Dağıtılmaya Devam Ediyor
Arslanzade Genel Müdürü Recep Dural;’’biz Edirne’mizi tanıtmaya geldik. Ve yaklaşık 1 tona yakın tarihi lezzetlerimizi dağıtacağız. İlgi çok fazla. Bir çok insan bir vesile ile Edirne’ye gelmiş ama bu lezzetleri tadamamış. Biz buna vesile oluyoruz. Tarihi tatlıların dışında Edirne Ciğerini çok soran var. Bir daha ki sene Edirne Ciğerini de getireceğiz. Hem Kendi yöneticilerimiz hem de Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen yöneticiler bizleri ziyaret ediyorlar’’ dedi.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Metro Toptancı Marketleri Genel Müdürü Kubilay Özerkan da Arslanzade Standını ziyaret ederek Edirne hakkında bilgi aldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here