“Yolunuz açık olsun Mehmetçikler”

19
“Yolunuz açık olsun Mehmetçikler”

4 yıldan fazla bir süredir Önadım Medya Grubu’nda çalışmakta olan Kırklar Haber gazetesi muhabiri ve Kırklar TV yayın sorumlusu Emrah Yıldırım’ı dün vatani görevini yapmak üzere Bilecik’e uğurladık.

Dün, başta ailesi ve yakın akrabaları olmak üzere; Emrah’ın tüm arkadaş ve dostları, sevenleri, yerel meslektaşları ve Önadım Medya Grubu çalışanları tam kadro Kırklareli terminalindeydi.

15 aylık vatan borcunu ödemek için ilk adımı atan Emrah, saat 18:00’da ilk olarak Istanbul’a uğurlandı. Bugün Bilecik Gölpazarı’ndaki 5. Jandarma Er Eğitim Taburu’na acemi eğitimini almak üzere teslim olacak olan Emrah, duygu dolu dakikalar eşliğinde uğurlandı. Emrah’ın yanısıra 1989’a 4 tertip asker olacak birçok gencimiz, dün akşamüstü terminalde ailesi ve sevenleriyle vedalaşarak, vatani görevlerini yerine getirecek olmanın gururu ve heyecanıyla yola çıktılar. Asker ailelerinin sevinç gözyaşlarının hakim olduğu Kırklareli terminali, son zamanların en kalabalık saatlerinden birine sahne oldu. Boyunlarındaki kırmızı çemberleriyle fotoğraf makinalarına gurur dolu pozlarını veren askerlerimiz, ağır ağır hareket eden otobüsün içinde hem heyecan, hem de hüznü birarada yaşayarak hayatlarındaki en önemli süreci yaşamak üzere Kırklareli’nden ayrıldılar.

Askerlerimiz davul-zurna eşliğinde halay çektiler, arkadaşları tarafından adet olduğu üzere havaya zıplatıldılar ve yine ‘En büyük asker bizim asker’ tezahüratlarıyla otobüse bindirildiler. Uğurlanan asker yakınlarının hep bir ağızdan Istiklal Marşı’nı okuduğu terminalde otobüsler, kalabalık ve izdiham nedeniyle çıkış yapmakta zorlandı.

Emrah’ın yanısıra, uğurlanan Kırklareli gençleri arasında Kırklar Haber gazetesi muhabiri meslektaşımız Caner Savak’ın kardeşi Gökhan Savak’ta vardı. Savak, dostları, akrabaları ve sevenlerinin alkışları arasında Manisa Batıkışla 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’na teslim olmak üzere uğurlandı. Ayrıca, Kırklareli ASKF Yönetim Kurulu Başkanlığı Yönetim Kurulu üyelerinden Talih Kelep’in oğlu Bilgisayar Yazılım Uzmanı Can Kelep de sevenlerinin eşliğinde Çanakkale 116. Jandarma Er Eğitim Alayı’na acemi askerliğini yapmak üzere tezahüratlar arasında gönderildi. Terminalden çıkış yapan otobüslerin ardından asker aileleri, yakınları tarafından hem tebrik edildi, hem de ‘Allah kavuştursun’ cümleleriyle hasretin getirdiği hüzün dolayısıyla teselli edildi.

Bizler de başta meslektaşımız Emrah Yıldırım olmak üzere; Gökhan Savak’a, Can Kelep’e ve tüm 1989’a 4 tertip Mehmetçiklerimize ‘yolunuz açık olsun’ derken, vatan görevlerinde başarılar ve şimdiden ‘Hayırlı teskereler’ diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here