“Yolların yapımına hava koşulları müsaade etmiyor”

12
* Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda yolların çukurluğunu dile getiren Çağlayan “Hava koşulları yolların yapımına müsaade etmiyor” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan dün saat 14.00’da bir basın toplantısı düzenledi. Yolların çukurlaşmasının yolların tuzlanmasından kaynaklandığını belirten Başkan Çağlayan; “Bu yıl don olayının meydana gelmesiyle yolları tuzladık. Tuzun asfalta zarar verdiğini düşünüyorum. Bunun yanı sıra yağışlar asfaltın altında da çökmelere neden oldu. Biz yolların düzelmesi için çalışma yapacağız. Fakat hava koşulları yol yapımına müsaade etmiyor. Son bir buçuk aydır yağışsız bir gün görmedik. Yağış iki gün durduğu takdirde çukurları yama ile kapatacağız. Yolların yapımı için havaların düzelmesini bekliyoruz” dedi.
Yolar hakkında basında yer alan haberlere de değinen Başkan Çağlayan; “Bir gün yolların neden yapılmadığını soran gazete, ertesi gün “yağışlı havada yol yapımı mı olur, bu zarardır” diyor. Ben bu durum karşısında şaşkın kaldım” şeklinde konuştu.
* Sarıçam’a cevap; “Biz yapılacak yatırıma karşı değiliz”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’ın gazetemize hastane arsası ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap veren Belediye Başkanı Cavit Çağlayan şunları kaydetti:
“AK Parti Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam gazetenize yaptığı açıklamada Dereköy yolu üzerine yapılması planlanan araziyi tahsis etmediğimizi ve böyle bir yatırıma karşı geldiğimizi ima etmiş. Fakat biz bu söz konusu 100 dönümlük alan 2005 yılında Belediye Meclisi kararı ile  “Sağlık Hizmetleri Tesisleri Alanı” yapmak şartıyla Maliye Hazinesi adına bedelsiz olarak tahsis edilmesine karar verilmişti. Söz konusu bu alan tahsis edildikten sonra bu yerde 3 yıl boyunca herhangi bir çalışma yapılmadı.
Bizde 06.05.2008 günü yapılan Belediye Meclisi toplantısında bu alanla ilgili herhangi bir çalışma yapılmaması nedeniyle kararın iptaline ve  şimdiki Devlet Hastanesi B Bloğun bulunduğu (Eski SSK Hastanesi)  20 dönümlük yerin belediyeye bedelsiz tahsisi yapıldığı takdirde yeni hastanenin yapılması planlandığı 100 dönümlük arazinin kendilerine ücretsiz tahsis edilebileceği kararı almıştık.
Belediyeler devletten zengin değil. Biz devletin 20 metrekare yerini işgal etsek bize davalar açılıyor, yerin parası alınıyor. Bundan sonra kimseye ücretsiz yer tahsisi yapmayacağız. Valilik binasının bulunduğu alanda bizim yerimizin işgali söz konusu, ama biz yerimiz için herhangi bir işlem yapmadık. Biz bunu belediyemize yakıştıramıyoruz. Biz bu hastane yatırımının yapılmasına da karşı değiliz. Sadece takas yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.