Yollardaki çukurlar isyan ettiriyor

3
“Araçlarımızdaki arızalara kim karşılayacak?”
* Kırklareli’de son 1 ay içerisinde meydana gelen yoğun kar ve yağmur yağışı ile birlikte merkez ilçenin başta ana caddeleri olmak üzere ara sokaklardaki yollarda meydana gelen derin çukurlar vatandaşları isyan ettiriyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’de son 1 ay içerisinde etkili olan kar yağışı ve yağmurun ardından merkez ilçenin başta ana caddeleri olmak üzere ara sokaklardaki yollarda meydana gelen derin çukurlar vatandaşları isyan ettiriyor. Yer yer 15 santimetreye ulaşan derin çukurlardan kurtulmak için araç sürücüleri akrobasi hareketleri yapmak zorunda kalıyorlar. 
Kırklareli Belediyesi’nin bu duruma bir an evvel çözüm bulmasını isteyen vatandaşlar; “Biz bu ilin yollarını hiç düz göremedik. Yollar devamlı bozuk. Araçlarımızda yüzlerce liralık hasarlar meydana geliyor. Çukurlardan kaçmaya çalışırken kaza yapmak ise işten bile değil. Kırklareli’de yol bozukluğu, Kırklareli’nin sürekli sorunu haline geldi. Binlerce lira bu yolların yapımı için harcandı. Ama durum ortada. Her bir yolda göller oluştu. Bu göllere dayanamayan yollarda çökmeler,  derin çukurlar meydana geldi.
 Şimdi yağışlar nedeniyle yollar böyle oldu deniyor. Peki geçen yaz bozuk yolların bahanesi neydi? Önümüzdeki yaz yeni bahane ne olacak? Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın bu duruma artık bir el atması ve köklü bir çözüm bulması gerekiyor” dediler.
İstiklal Caddesinde çöken yolu gören vatandaşlar ise; “Bu yolun çökmesi ne kadar sağlam bir yolda gezdiğimizin göstergesidir. Buraya aracıyla giren bir vatandaş hayatını kaybedebilir. Zemini sağlam yapmadan üzerine asfalt atılırsa durumun bundan farklı olması beklenemez. ” dediler. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here