“Yolgiden ile yola devam”

46
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla coşku ile gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi 14 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 15.30’da Paşa Cafe’de yapıldı. Kongreye; AK Parti Edirne Milletvekili ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti İl Meclis Üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Üyeleri ile AK Parti’ye gönül verenler katıldı.  Bayram Havasında Geçen Kongreye Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu’nun katılımı ile daha da coşkulu hal aldı. 
* Konuşmalarda ortak hedef 2 Milletvekili’ydi
Kongre, Saygı Duruşu ve istiklal marşı ile başladı. İstiklal Marşı’ndan sonra Divan Seçildi. Divana, İstanbul Milletvekili Trakya Bölgesi Seçim Koordinatörü Gülay Dalyan Başkan olarak, Nurten Şahin Başkan Yardımcısı, Filiz Çalışkan, Şenay Ülgen ve Güliz Özaltan Katip Üyesi olarak seçildi. Divan oluşturulduktan sonra, protokol konuşmalarına geçildi.
* Hazel Yolgiden güven tazeledi
Açılış konuşmasını Kadın Kolları Başkanı ve Başkan Adayı Hazel Yolgiden yaptı. Yapılan seçimler ile güven tazeleyen mevcut Başkan Hazel Yolgiden yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Birçok siyasi partinin il kongrelerini yapmaya zorlandığı günümüzde AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları olarak İlçe Kadın Kolları Kongrelerimizi bitirmenin mutluluğu ile İl Kongremizi de bugün coşkuyla tamamlayarak, hedefimiz olan 7 Haziran 2015 tarihinde darbe anayasasını değiştirecek sivil bir anayasayı yapacak nitelikli çoğunluğu sağlayacak milletvekillerimizin sayısını arttırıp, ilimizin ve devletimizin güçlü yarınları ve istenilen noktaya ulaşması için hedeflerimizi gerçekleştirme inancı ile hareket ederek yeni Türkiye’ yi inşa etme yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. AK parti’nin kuruluşundan bugüne fedakârca çalışan teşkilat mensubu arkadaşlarımda iyi bilirler ki; düne göre ilimizde daha iyi bir konumdayız. Tüm teşkilat yapımız oluşturulmuştur. Kadın kollarımız sadece bir siyasi partinin teşkilat birimi olarak çalışmıyor, sadece partimize yeni üyeler katmak ya da seçim dönemlerinde mesaj ulaştırmak için çalışmıyor, aynı zamanda bu toplumda kadının sosyalleşmesi siyasetteki yerini alması ekonomik hayatta daha belirgin bir rol üstlenmesine öncülükte ediyoruz. Bizler Kırklareli kadınlarının her daim destekçisiyiz ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. Çıkar ve menfaat gözetmeksizin, ülkenin çıkar ve menfaatleri için var gücüyle çalışan kadınlarımızla inanılmaz yol kat ettik. Sizler yağmur kar kış demediniz kapı kapı dolaşarak çalışarak teşkilatlarımızı bugünlere getirdiniz. Ve inanıyorum ki daha da iyi yerlere getireceğinizden şüphem yok. Başarılı çalışmalarımıza kongremiz akabinde devam edeceğiz.”
Yolgiden’in ardından Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, konuşma yaptı. Son olarak Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu konuşma yaparak Kongrenin Kırklareli’ye, Trakya’ya ve Türkiye’ye Hayırlı olmasını diledi. 
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerle tekrardan AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilen Hazel Yolgiden’in listesi şu isimlerden oluştu:
* Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:
Hazel Yolgiden, Betül Teber, Özlem Gümüşten, Aysun Derin, Zeynep Arslan, Nuriye Göknar, Zeynep Eker, Nihal Çıtak, Mahire Acar, Sezen Sağlık, Dilek Uçar, Serap Pehlivan, Burcu Aslan, Ülker Özben, Nalan Türköz, Alide Derin, Handan Kırço Baran, Arzu Bahçıvanoğulları, Neriman Babat, Çağla Baltacı, Gülçin Yanmaz, Gülsevim Gürpınar, Keriman Sayan, Sevim Cengiz, Güler Ergen, Beyhan Çelik, Hatice Eray, Sema Bingül, Feride Meriç, Bircan Duran, Selin Dandin, Fatma Timurşen, Esra Demir, Meral Örçer, Fikriye Oya Bulat, Ayşem Erem, Gülay Daloğlu, Aslı Karakahya, Selver Gür, Özlem Ertuğ.
* Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:
Resmiye Akdemir, Çiğdem Baş, Neşe Karabıyık, Sibel Gündüz, Özlem Bağcı, Yeliz Girgin, Gülnur Sonay, Ebru Kırço, Yasemin Keskin, Ceyda Yılmaz, Resmiye Arslankaya, Saniye Çaylak, Nazire Çolak, Semra Sağlam, Yeşim Gündoğ, Gözde Turanbeyli, Yasemin Aydınoğlu, Elif Saraç, Sevda İpek, Gülşen Ayna, Yıldız Erpak Korucuoğlu, Hilmiye Irmak, Asuman Çavga, Şennur Çıtak, Enbiye Korkmaz, Melek Bulut, Cansu Yılmaz, Songül Aktaşçı, Selma Bozdağ, Sevnur Çelik, Ayşe Meral, Sibel Daloğlu, Safiye Neslihan Meriç, Şebnem Babiz, Gülşah Tetik, Nilgün Sagun, Tuğçem Koçmar, Zübeyde Atlı, Selma Elipak, Gülay Boztekin.
* Büyük Kongre Delegesi Asil Üyeleri:
Hazel Yolgiden,  Zeynep Gündüz, Şükran Özlem Tosunlu, Esra Nur Uçar, Semire Küçükgöksel.
* Büyük Kongre Delegesi Yedek Üyeleri:
Hülya Kartal, İsmet Bayramdereli, Habibe Şen.
Yapılan seçimlerin ardından kısa bir açıklamada bulunan Hazel Yolgiden, bugüne kadar başarı ile yürüttükleri görevlerini kaldıkları yerden tekrardan devam ettireceklerini ve 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler’de Kırklareli’den 2 Milletvekili’ni çıkaracaklarını söyledi. (Selçuk Vurucu-Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here