“Yol Medeniyettir”

7
Kırklareli ile Kofçaz arasındaki karayolunda yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin yapılan tüm çalışmaların vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için olduğunu belirterek şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
 
“Kofçaz-Kırklareli yolu ile ilgili dar virajlarımız var. Zamanında kanı arabaları için yapılmış ve gelişen koşullarda ilçe trafik komisyonunu toplayarak ve karayolları şube müdürlüğü ile görüşerek çok keskin virajları aldırmayı düşünerek yolun modern ve kaza riskini azaltmak amacıyla yaptığımız bir çalışma. Kesici ve delici aletlerle kayalıkları aldırarak dar virajları genişletmeye çalışıyoruz. Ayrıca yola engel olan makilik alanda ağaçlarımıza zarar vermeden aldırıp görüş mesafesini açtırmayı düşünüyoruz.
Çalışmalar Nisan ayında başlatıldı. Yoğun olarak devam etmesi için Mayıs sonunda Haziran başında yoğunlaştı. Karayollarının farklı yerlerde çalışmaları olduğu için bazen araç ekipmanını o tarafa yönlendiriyorlar. Yaz sonuna kadar en verimli çalışarak duble yol yapamasak da yolu daha rahatlatıcı bir şekilde medeni bir hale getirmeye çalışıyoruz. Vatandaşımızın can ve mal güvenliği için çalışmalarımızı yapıyoruz.
Yol medeniyettir. Bir yere yatırım gelmesi için öncelikle alt yapıyı halletmek lazım. Yol, su, elektrik ve kanalizasyon yatırım için önemli unsurlar. İletişimin ve ulaşımın bu kadar genişlediği bir çağda yolların dar ve kullanıma elverişli olmaması düşünülemez. Onun için alt yapı çalışmalarına kaynaklar çerçevesinde önem vermeye çalışıyoruz. Kışın kar yağışını en yoğun alan yerlerden biriyiz. Kar yağmasa bile ayazda yolların buzlanması muhtemel tehlikelere yol açabiliyor. Önümüzdeki kış Kofçaz’a ulaşım daha rahat olacak. Amacımız budur. Kar yağışı ve buzlanmayı engelleyemeyiz ama olası olaylara karşı tedbirimizi almaya çalışıyoruz. Yolun yanlarına elden geldiğince çelik bariyerleri koymaya çalışıyoruz. Yaz olduğu için düğün mevsimi yollar gecede işliyor. Hafta sonları ve hafta içleri yoğun bir trafik oluyor.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.