Yol-İş 2 No.lu Şube Başkanı Şevik, gazetemizi ziyaret etti

10
Yol-İş Sendikası 2 No.lu Şube Başkanı Necat Şevik ve Yönetim Kurulu Üyeleri gazetemizi ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
Ziyaretleri sırasında Gazetemiz Genel Koordinatörü Yasin Şendir ile görüşen Şevik, sendika hakkında çeşitli bilgiler verdi.
Yazın gelmesi ile sezonun açıldığını söyleyen Şevik, Asfalt, içme suyu, kanalizasyon, yol, köy konağı, tarımsal sulama, gölet, yeraltı sulaması gibi çalışmaların da hız kazanacağını belirtti.
Şevik; “İşveren sendikası TÜİS ile İşçi sendikası Yol-İş Konfederasyonu, işçiler için ücretler ve sosyal yardımlar hakkında sözleşme yapıyorlar. 
Kırklareli’nin de sözleşmesi bitmek üzere Kırklareli’de olan arkadaşlara onun bilgisini verdik. Sendikamız, toplu sözleşmenin yürürlüklerini sağlıyor. Basın işçi sendikasının devamlı arkasında durmuştur. Bu vesile ile sizleri de ziyaret etmek istedik.
Yavaş yavaş sezonumuz açılıyor. Mevcudumuz azaldığı halde, yine işimiz fazlalaşıyor. Asfalt, içme suyu, kanalizasyon, yol, köy konağı, tarımsal sulama, gölet, yeraltı sulaması yapımı için yazın canla başla çalışıyor. Mevcut sayımız artmasına rağmen, çalışmalarımızda bir aksaklık olmadı” dedi.
Gazetemize yapılan ziyarette, Yol-İş Sendikası 2 No.lu Şube Başkanı Necat Şevik’in yanı sıra, sendika Genel Sekreteri Hasan Köse, Şube Mali Sekreteri Güvenç Aygün, Eğitim Sekreteri Adnan Gelep ve Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Özdirekçe’de hazır bulundu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here