“Yokluğu’nun 2. yılında onu özlemle anıyoruz”

8
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Babaeski’nin efsane Belediye Başkanı Gündüz Onat’ın ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


HABER MERKEZİ

Başkan Hacı, yazılı olarak yayınladığı mesajında, “yokluğunun 2’inci yılında Gündüz Onat’ı özlemle andıklarını” belirterek, şunları kaydetti.
“Babaeski’mizi Babaeski yapan sayın başkanımız Gündüz Abi’nin aramızdan ayrılmasının ne yazık ki ikinci yılındayız. Ben Gündüz Abi diyorum çünkü o benim hem abim, hem babamdı. O Babaeski’deki herkesin abisi, babasıydı. Babaeski’de sokağa çıktığımızda yediden yetmişe herkes Gündüz Abi’yi büyük bir özlemle anmakta ve onu hiçbir zaman unutmamaktadır. Babaeski denince akla gelen ilk şey bence Gündüz Onat’tır. Yurt içinde birçok toplantıya, davete katıldım ve inanın sadece Babaeski değil Babaeski dışında da bir çok kişi Gündüz Onat ismini ve Gündüz Onat’ın Babaeski’ye katkılarını, Babaeski’deki eserlerini bilmektedir. Herkes tarafından sevilmek, herkes tarafından bilinmek bir ilçe ile özdeşleştirilmek bence dünyanın en güzel en özel duygusudur. Böyle bir duyguya sahip olmak her belediye başkanına nasip olmamaktadır. Gündüz Onat yaptıkları işlerle, kişiliği, duruşu, idealist, kararlı, yaratıcı yapısı, güler yüzü ile bu kutsal duyguya sahip oldu. Gündüz Onat’ın Babaeski için yaptıklarını saymaya kalksak bunları anlatmaya kelimeler yetmez. Belediyeciliğin en sıkıntılı olduğu dönemlerde Babaeski Belediyesi’ni Trakya’da ki örnek belediyelerden biri haline getiren, Babaeski’yi en temiz ilçe yapan, Kırkpınar’dan sonra Trakya’daki en büyük organizasyon olan Babaeski Tarım Festivali’ni kuran Gündüz Onat’tır. Belediye Başkanlığı görevi bir hizmet işidir. Bu hizmet bayrağında Gündüz Abi gibi bizlerde gelip geçiciyiz. Önemli olan hizmet süremizce bayrağı layığı ile bizden sonrakilere bırakmak tüm Babaeski Halkı tarafından sevilmek, sayılmak ve arkanda unutulmaz eserler bırakmaktır. Gündüz Abi bunları başardı ve Tüm Babaeski’nin sevgisini kazandı. Allah bütün Belediye Başkanlarına başkanlık koltuğundan indikten sonra Gündüz Onat gibi halk arasında dimdik dolaşmayı nasip etsin.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.