“Yine yüreklerimiz yandı”

11
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kırklareli İl Temsilcisi Rıdvan Demirel; “14 Temmuz günü şehit olan 13 Mehmetçiğimizin ve daha önceki şehitlerimizin ve gazilerimizin vebali 30 yıldır bu ülkeyi yöneten sivil ve askeri bürokrasi ile siyasetçilerin omuzlarındadır” diyerek başladığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Çünkü terör ve teröristle mücadelede gereğini yeterince yapmadıkları ortadadır. İktidarın açılım politikaları yanlıştır ve derhal bundan vazgeçilmelidir. İktidar, bu yanlışa ayırdığı zaman ve enerjinin yarısını terörle mücadeleye ayırıp, kararlılığını göstermiş olsaydı bu acıları yaşamazdık.
Bölücü terör unsurlarının siyasi uzantıları da pervasızca ve ihanet içindeki duruşlarına devam etmekte ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi’nde bir ilk olarak özerklik ilan etmişlerdir. Kararlı bir devlete bu noktadan sonra yakışan PKK’ ya Terör Örgütü bile diyemeyen bu ihanet güruhunun milletvekilliklerini düşürmektir. Türk Milleti’nin TBMM’den beklediği budur. Tehlikenin ve ihanetin doruğa ulaştığı bu noktada, TBMM tatil yapmamalı ve gece gündüz çalışarak bu pis gidişe çözüm üretmelidir. Hak, hukuk bilmeyen ve tanımayan, dağdaki zihniyeti Meclis’e taşıyan, aynı onlar gibi davranış içinde olan bu güruha demokrasi denilerek anlayışla yaklaşmak, Türk Milleti’nin huzur ve güvenliğine karşı yapılmış bir zulüm ve dalalettir. 
TBMM’nin yapacağı en önemli ikinci iş ise hemen İdam Cezası’nı TCK’ ya tekrar koymaktır. Artık bıçak kemiğe dayanmış, Türk Milleti’nin sabrı taşmıştır. Terörle mücadelenin yolu ve yöntemi bellidir. Zira Amerika’yı yeniden keşfetmeye de gerek yoktur.
Türk Devleti’ni yönetenlerin, kınama mesajlarıyla durumu geçiştirmekten vazgeçip bağımsızlığımıza sahip çıkmalarını ve gereği neyse yapmalarını istiyoruz.
Terörle mücadele siyaset üstü bir yaklaşımla değerlendirilmelidir. Bu tehlikeli ve pis gidişle ilgili bütün siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını birlikte ortak tavır almaya ve terörü lanetlemeye davet ediyorum. Türk Milleti Kan Uykusu’ndan uyanmalı ve herkes safını belirlemelidir.
Tüm Şehitlerimize Allah’ tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.