“Yine canımızdan bir can koptu”

14
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kırklareli İl Başkanı Osman Koç, Tokat’ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarında PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırıyı nefretle kınadıklarını belirterek şunları kaydetti:

 

HABER MERKEZİ

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kırklareli İl Başkanı Osman Koç, Tokat’ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarında PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırıyı nefretle kınadıklarını belirterek şunları kaydetti:

“Yine canımızdan can koptu. Tokat’ın Reşadiye İlçesi’ne bağlı Sazak Köyü yakınlarında 7 fidanımızı gencecik yaşta Şehit verdik. Yine anaların yürekleri yandı. Açılım diyerek verilen ödünlere rağmen yinede hainler doymak bilmediler. Hükümetimizin açılım için başlattığı işleri ellerinden geldiğince baltalamak için her türlü kirli oyunları yapmaktalar. Kendi bölge vatandaşlarını öldüren onları evlerinden eden terörist gurup bu seferde yurdumuzun başka başka bölgelerinde kendince ses getireceğini sandığı bir olayı yaparak halka terörün bitmediğini ve bitmeyeceğini göstermek gayreti içersindedir.

Oysa bilinmelidir ki terörle mücadele eden güvenlik güçlerimiz bu vatanın evlatlarıdır. Bu vatan için mücadele etmektedirler. Yıllardır bitmeyen terörden bir kısım ülkeler ve kişiler çıkar elde etmekte ve kardeşkanı dökmektelerdir. Her zaman söylendiği gibi dağa çıkarak haince saldırarak çözüm üretilmez. Çözüm sadece siyasi olarak çözülebilir. Buda zaten Meclis’te çözüm için uğraşılmaktadır. Meclisimize girerek mücadelesini vermesi gereken milletvekillilerimiz terörü kaşıyarak bir sonuca varılamayacağını bilmelerine rağmen yinede olaylara farklı açıdan yaklaşmaktadırlar.

Bilmelidirler ki Oralarda görev yapan ve şehitlik mertebesine erişen kınalı yiğitler onların seçildiği bölge halkındandır. Onların seçilmesine oy vermişlerdir. Onları seçerek oralara göndermişlerdir. Oysa onlar, onların kahpece şehit edilmesine göz yummuşlardır. Şimdi nasıl olacak ki onların cenazelerine katılıp kara gözlüklerin arkalarına sığınarak saklanacaklardır. Nasıl ve hangi yüzle analarına babalarına giderek baş sağlığı dileyeceklerdir. Taziyede bulunacaklardır. Bunun cevabını artık sayın vekillerimiz vermeleri gerekmekte vatanımızın gencecik evlatlarının kahpece şehit edilmesine dur demelidirler. Daha nice canların yanmasını anaların gözyaşlarının dinmesini sağlamalıdırlar. Bu ülke hepimizin, bu vatan hepimizin, dış güçlerin oyuncağı olmayalım. Bir an önce bu kardeşkanının akması durmalıdır.

Bu vesile ile şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifa diliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve halkımızın başı sağ olsun.” (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here