Yılmaz; “Şampiyona’da zirvede olmak için koşacağız”

20
TAF Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi Müdürü Yılmaz; “Sporcularımız Avrupa’da Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak için çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor” dedi.
HABER MERKEZİ
Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi Müdürü Esra Akgün Yılmaz, "Sporcularımız Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırmak için çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor" dedi.
Yılmaz yaptığı açıklamasında, şampiyonanın 14 Aralık’ta Bulgaristan’ın Samokov Şehri’nde yapılacağını söyledi. Türkiye’deki çeşitli Kros Yarışları’nda dereceye giren sporculardan bir takım oluşturulduğunu belirten Yılmaz, takımın 12 Aralık’a kadar Edirne’de kamp yapacağını ifade etti.
Bulgaristan’ın iklimiyle uyumlu olması dolayısıyla Edirne’nin kamp yeri olarak seçildiğini anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:
"Avrupa Kros Şampiyonası’na Avrupa’daki ülkelerinin hemen hemen hepsi katılıyor. Türkiye’nin de Sporcu, Antrenör ve takımın diğer çalışanları olmak üzere 32 kişilik bir ekibi var. Sporcularımız doğaya uygun şartlarda antrenmanlarını yapıyor. Dağda, ovada, ağaçlık alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Takımımız Büyük Kızlar ve Erkekler ile Genç Kızlar ve Erkekler Kategorisi’nde Milli Takım Antrenörleri eşliğinde antrenman yapıyor. Takımda 16-18 yaş ile 18 üzeri yaş grupları yer alıyor. Sporcularımız Avrupa’da Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak için çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor."
Yılmaz, Türk Milli Takımı’nın şampiyonada zirvede olmak için koşacağını dile getirdi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here