Yılmaz; “İdam Kampanyası’nı sonuna kadar destekliyorum”

9
* Kırklareli’de öldürülen 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş’ın babası, Kars’ta öldürülen Mert Aydın’ın ailesiyle görüşerek acısını paylaştı Aktaş, oğlunun katilinin idam edilmesi için başlatılan imza kampanyasına da destek verdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de öldürülen 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş’ın babası Yılmaz Aktaş, Kars’ta öldürülen Mert Aydın’ın ailesiyle görüşerek acısını paylaştı. Aydın ailesiyle birkaç kez görüştüğünü söyledi. Ailenin yaşadıklarını en iyi anlayanlardan biri olduğunu belirten Aktaş, çocuklarının hemen hemen aynı yaşta olduğunu ifade etti.
Halil İbrahim’in de Mert’in de köpeklere karşı sevgisi olduğunu dile getiren Aktaş; “Mert Aydın’ın babası Yolcu beyi arayarak taziyede bulundum. O da bundan çok memnun oldu. Kırklareli’ye gelmek istediğini söyledi. Ben de canı gönülden gelmesini arzu ediyorum. Fırsat bulduğumda Kars’a giderek aileyi ziyaret edeceğim. O aileye de Allah sonsuz acıya tahammül etme gücü versin. Mert Aydın ve Halil İbrahim’in mekanı cennet olsun."
Aktaş, bir internet sitesinin oğlunun katilinin idam edilmesi için başlattığı ve şimdiye kadar 9 bin 371 imzanın toplandığı kampanyaya destek verdiğini belirterek; “Bir kişi haksız yere birini öldürüyorsa, onun idam edilmesi hakkaniyetin, adaletin bir gereğidir" diyerek herkesi kampanyaya destek vermeye çağırdı.
İdam cezası olmadığı için katillerin insanları, acımasızca çocukları öldürmeye devam ettiğini öne süren Aktaş; “Ateş düştüğü yeri yakarmış. Keza herhangi birimizin yakını vefat ettiğinde biz katilin psikolojik ve ruhsal olarak idam edilmesini istiyoruz. Haksız yere bir canı yok eden bir insanın ortalıkta gezmesi veya devletin hapishanesinde kalması vicdani değildir. Benim verdiğim vergiyle adam orada beslenecek. Ben bunu vicdani bulmuyorum. Acılı bir baba olarak bunu canı gönülden istiyorum” dedi.
Kars’ta öldürülen Mert Aydın’ın katilinin idam edilmesi için de imza kampanyası başlatıldığını, bu kampanyaya da destek verdiğini vurgulayan Aktaş şunları kaydetti:
“Özellikle destekleri için de onlara minnettarım. Hassas bir yapıya sahip olduklarını düşünüyorum. Ben bir baba olarak herkesin bu kampanyaya katılmasını isterim. Başta Kırklareli olmak üzere bütün Türkiye destek verdi. Bunu hiçbir zaman unutamayız" diye konuştu.
İmza kampanyasının başlatıldığı ve Halil İbrahim Aktaş’ın fotoğrafının yer aldığı internet sitesinde; “ "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demiyorsan, bugün başkasının çocuğuna yarın benim çocuğuma diyorsan. Çocuk katilleri için Adalet Bakanlığı’ndan idam cezası talebimiz için bir imza da sen at" ifadelerine yer verildi. Kampanya çerçevesinde toplanan imzaların Adalet Bakanlığına gönderileceği kaydedildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here