Yılmam “ Erezyonu önleme ağaçlandırma çalışmaları başladı”

13
İnece’nin Kuzey Batısında ki  Bölgede meydana gelen erozyonun önlenmesi için Orman Bölge Müdürlüğü Etüt Proje Baş Mühendisi Mehmet Yaman, Bölge Müdürlüğü  Mühendisi Beyhan Hoşavcı……
HABER MERKEZİ
İnece’nin Kuzey Batısında ki  Bölgede meydana gelen erozyonun önlenmesi için Orman Bölge Müdürlüğü Etüt Proje Baş Mühendisi Mehmet Yaman, Bölge Müdürlüğü  Mühendisi Beyhan Hoşavcı ve  Kırklareli Orman İşletmesi Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Zafer Çıngar’dan oluşan ekip  29 Mayıs 2013 tarihinde erozyon bölgesinde incelemelerde bulunmuş, erozyonu önlemeyle ilgili tetkikler yapmak üzere bölgeden toprak örnekleri almıştı. Erozyon çalışmalarıyla ilgili inceleme haberi gazetemizde yayınlanmıştı.
İnece erozyon bölgesiyle ilgili  İnceleme tetkiklerini  bitiren uzman ekip,Trakya’nın en fazla erozyona uğrayan bölgesi olan İnece’nin Kuzey batısında ki bölgede ağaçlandırma çalışmalarını başlattı.
İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam erozyon önleme çalışmalarıyla ilgili gazetemize şu açıklamada bulundu; “İnece Beldemizin Kuzey Batı kesimlerinde erozyona maruz bir bölge vardı. Biz Milli Emlak Müdürlüğüne ait bu yeri 5 yıldır mera vasfından kurtarmak için çalıştık. 2 yıl önce Orman Bölge Müdürlüğüne tahsisini yaptırdık. Buradan yol ve doğal gaz hattı geçtiği için plan değişikliğine gidildi. 
Ağaçlandırma çalışmaları için Orman Bölge Müdürlüğünden Baş Mühendis Mehmet Yaman, Mühendis Beyhan Hoşavcı, Kırklareli Orman İşletmesi Ağaçlandırma  ve Toprak Muhafaza Şefi Zafer Çıngar, erozyon bölgesini gezerek incelemelerde bulunmuşlardı. 
Geçtiğimiz hafta ağaçlandırma çalışmaları startı verildi. Hem erozyon olan Bölgede erozyon kontrol çalışmaları yapılacak, hem de tel kafes sistemi ile erozyonu önleme yapıları kurulacak ve ardından da fidan dikimini gerçekleştirilerek, Bölgemizdeki erozyon önlenecek Bu kapsamlı çalışmalar 2014 Mart’ında sona erecek.” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here