Yıllardır süren husumetin giderilmesi için ilk adım atıldı

11
* Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın himayelerinde; Kırklarelispor ile Lüleburgazspor taraftarları arasında yıllardır süren husumetin giderilmesi için Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş tarafından Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklarelispor ile Lüleburgazspor taraftaları arasında yıllarca öncesine dayanan husumetin sona erdirilmesi için Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın himayelerinde Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş tarafından 08 Şubat 2013 Cuma günü saat 10.00’da Kırklareli Polisevi’nde Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı düzenlendi.
Düzenlenen kahvaltıya; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Emniyet Amirleri, Kırklarelispyor Kulübü Başkanı Volkan Can, Lüleburgazspor Başkanı Akif Beşer, Kulüplerin Yöneticileri ve Kırklarelispor Taraftarları’nı temsilen amigolar katıldı.
* “Desteklerimiz ile bundan sonra sıkıntı olmayacak”
Bu aradaki husumetin ortadan kalkması için her iki kulübün başkanları başta olmak üzere taraftarlarına büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Vali Yaman bu sıkıntısın aşılması için gereken desteği vereceğini belirterek şunları kaydetti:
“Trakya Bölgesi’nin profesyonel birkaç takımından olan Kırklarelispor ile Lüleburgazspor’un Başkan, Yönetici ve taraftarları ile kahvaltıda bir araya geldik. Kırklarelispor Trakya Bölgesi’ni 2. Lig’te temsil eden tek temsilcimiz. Lüleburgazspor’da Bölgesel Amatör Ligi’nin orta sıralarında yer alıyor. Lüleburgaz bizim en önemli sanayi ve ticaret merkezimiz olmasının yanında hizmet sektöründeki önemli merkezlerden bir tanesidir. Ayrıca Trakya Bölgesi’nin önemli ilçe merkezlerinden bir tanesidir.
İki güzide kulübümüzün taraftarları arasında eskiye dayanan belki de bazılarımızın neden kaynaklandığını dahi bilmediği husumeti hepimiz takip ediyoruz. Bugün Kırklareli Emniyet Müdürlüğümüz bu aradaki husumetin artık sürmemesi ve bundan sonraki sportif faaliyetlerin daha dostça ve kardeşçe geçmesi düşüncesiyle böyle bir kahvaltı tertip etti. Sporun barışa, dostluğa ve sosyal hayatın gelişmesine hizmet ettiğini biliyoruz. Bu nedenle de eski sıkıntılar ve husumetler bundan sonra olmayacaktır. Biz bunları hem Valilik ve Emniyet Müdürlüğü olarak, hem de Kulüp Başkanları ve Yöneticileri ile taraftarlar olarak destek vereceğiz. İnşallah Kırklarelispor bir kardeş takım olarak düşündüğü Lüleburgazspor’un bulunduğu Lüleburgaz ilçemizin stadında maçlarını oynayacak. Çünkü ilimizin güzel bir stadı varken başka bir ildeki statta oynaması bence Kırklarelilileri ve Kırklarelisporluları değil, Lüleburgazlıları da üzecektir. Bu nedenle Başkan, yöneticiler ve Lüleburgazsporlu taraftarların Kırklarelispor takımına evsahipliği yapmasını arzu ediyorum. Bu vesile ile Emniyet Müdürümüz ve personelini, Kırklarelispor ile Lüleburgazspor Başkanı, Yöneticileri ve taraftarlarını kutluyorum. İnşallah bizimde desteklerimizle bundan sonra sıkıntı oluşmayacaktır”
* “Elimizden geleni yapmaya çalışacağız”
Lüleburgazspor Kulübü Başkanı Akif Beşer bu husumetin ortadan kalkması için ilk önce Kırklarelispor’un adım atması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
“Şimdi bu husumet bizlerinde bilmediği dönemlerden beri çok eskiden geliyor. Bizlerin başkanlar olarak yapacağı sadece birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu söylemektir. Yoksa sonuçta bu iş yine taraftarlarımıza kalıyor. Ama bence ilin buna yavaş yavaş başlaması daha doğru. Yani biz de ona göre karşılarız diye düşünüyorum. Çünkü ilimizdir ikinci ligdedir. Daha profesyonelce hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani ağabeyler kardeşlerden değil de ağabeyliği daha önce yapmasını daha doğu olduğuna inanıyorum. Çok güzel bir stadımız var şehrimiz var. Biz futbolu seven adamlarız futbolu sevdiğimiz için futbolun içindeyiz. Biz başkanlar olarak problemsiz sevgiyle saygıyla her takımı destekleriz güzel futbol olduktan sonra. Zamanla göreceğiz elimizden geleni yapmaya çalışacağız.”
* “15-20 kişiyi Lüleburgaz’a veya Kırklareli’ye mal etmemize gerek yok”
15-20 kişi tarafından 1968’den beri süre getirilen bu husumetin Kırklareli’ye ve Lüleburgaz’a mal edilmemesi gerektiğini belirten Kırklarelispor Başkanı Volkan Can bu sorunun halledilmesi için üzerlerine düşeni yerine getireceklerini belerterek şunları kaydetti:
“Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda oynayacağımız Altay maçından sonra Lüleburgaz Stadımıza geçeceğiz. Biz bu maçları Edirne’de de oynayabilirdik. Ama Lüleburgaz bizim ilçemiz oradaki esnafımız kazansın dedik bu işlere başvurduk. Orada tepki çekeceğimizi de biliyoruz ama bizim başkanlar nezdinde aramızda bir problem yok. Bu 1968’den beri gelen bir süreçtir. Tabi bir ara bu süreci iyice yok etmiştik. Ama bildiğiniz üzere her yerde böyle ufak tefek olaylar oluyor. Ama bu olayları da bütün camialara yansıtmaya gerek yok. Biz bununla ilgili sayın başkanımla yönetim kurulundaki arkadaşlarımla toplanıp tekrardan ne yapabiliriz bunun da kararını vereceğiz çünkü 15-20 kişiyi Lüleburgaz’a veya Kırklareli’ye mal etmemize gerek yok. Biz birlik beraberlik içerisinde olursak her şeyin üstesinden geliriz. İnşallah bunun içinde çalışmalarımız devam ediyor. Tabi böyle bir kahvaltıda emniyet müdürümüz de sayın valimiz de konuya ortak oldular. İnşallah ben bir problem çıkmayacağını zannediyorum. Çıksa da yani birinci maçta tepki çekebiliriz ama inşallah biz şampiyonluğa gidersek hep beraber Kırklareli Burgaz Trakya’nın tek profesyonel takımıyız çünkü 2 Lig’de. İnşallah birlik beraberlik içinde olursak PTT 1. Lig’e çıkmak neden olmasın. Onun için çalışmalarımız devam ediyor. Bize kötü tezahürat olsa bile biz onlara gülle karşılık vereceğiz. İnşallah birlik beraberliğimize devam edeceğiz. Amigo arkadaşlarımız da burada Burgazlı arkadaşlarımız da burada. Tabi neticesinde haftaya oynanacak maçta göreceğiz. İnşallah tatsız bir olay çıkmaz. Bizde bunun için elimizden gelen çalışmalara devam edeceğiz.”
* “Herhangi bir üzücü olayın çıkacağını düşünmüyorum”
Kahvaltıyı düzenleyen Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, herhangi bir olayın yaşanacağını düşünmediğini belirterek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: 
 “Lüleburgaz İlçe emniyet Müdürlüğü personelimizin bu konuda yeterli olduğunu düşünüyoruz. Fakat İlçe Emniyet Müdürümüzün de öngörüsü ve talepleri ile yine her zaman onların yanında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğümüz takviye personel olarak bulunmaya devam edeceğiz. Kırklarelisporumuzun ve Lüleburgazsporumuzun bütün maçlarında takviye kuvvet olarak bulunacağız. Bir olay çıkacağından dolayı değil, biz onları desteklemek gayesi ile orada olmayı düşünüyoruz. Her hangi bir üzücü olayın çıkacağı öngörümüzde yok. Kulüplerimiz arasında gayet sıcak bir diyalog var. O bir takım yaşanan hadiselerin geçmişte kaldığını düşünüyorum. Artık zamanımızda, günümüzde bu tür kötü görüntülerin verilmesinin ilimizin genel asayişi açısından olumlu olmadığını değerlendiriyorum. Ben her iki kulübümüze bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.