Yılın kaliteli okulu belli oldu

11
Yılın kaliteli okulu belli oldu

Kırklareli Il Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yılın kaliteli okul, kurum ve kaliteli ekibinin değerlendirilmesine yönelik yaptığı çalışma sonuçlandı. Yılın Kaliteli Okulu Ahmet Mithat Ilköğretim Okulu seçildi.

Kırklareli Il Milli Eğitim Müdürlüğü 2008-2009 eğitim-öğretim yılı Toplam Kalite Yönetimi kapsamında yılın kaliteli okul-kurum ve kaliteli ekibi değerlendirme sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Toplam Kalite Yönetimi Ödül Yönergesi kapsamında yapılan değerlendirmede Yılın Kaliteli Okul-Kurum kategorisinde Ahmet Mithat Ilköğretim Okulu dereceye girerken, Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde ise Vize Evrenli Şehitler Ilköğretim Okulu, Özel Büyük Şimşek Koleji, Babaeski Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi dereceye girdi.

Sonuçlara ilişkin bir açıklama yapan Il Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit, "Toplam Kalite Yönetimi anlayışı "iyinin düşmanı daha iyidir" prensibinden hareketle iyiye ulaşmak için sürekli bir yolculuktur.

Bu yolculukta, dereceye hak kazanan okullarımızı, eğitimde kalite çalışmaları adına ilimizde örnek teşkil etmeleri açısından kutlarım" dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.