Yılın İlk Pedalı Vize Kalesi’nden start aldı

9
İstanbul ve Ankara’nın çeşitli semtlerinde ikamet eden, farklı meslek gruplarından oluşan 30 kişilik ve kendilerine “Dağ Keçileri” adını verdikleri, Dağcılık ve Doğa Sporları Gurubu üyeleri 2013 yılı ilk pedalını 04 Mayıs 2013 Cumartesi günü Vize Kalesinden start alarak başlattılar. 
     
HABER MERKEZİ
Gurup Lideri Murat Dündar; “Biz ‘Dağ Keçileri’ Dağcılık ve Doğa Sporları Gurubu üyeleri olarak ülkemizin çeşitli yerlerinde yılda 4 kez pedal çeviriyoruz. Geçtiğimiz yıl Sakarya İli Hendek İlçesinde, ondan önceki yıl Antalya İli Finike İlçesinde farklı noktalar arasında pedal çevirdik. Sadece bisikletle değil, dağcılık ve doğa yürüyüşleri de yapıyoruz. Bu yılın ilk bisiklet etkinliğini Vize İlçesinde başlatmak istedik. Ben Vize İlçesini arkadaşım Vize’li Tezcan Mutlu sayesinde çok iyi biliyorum. Bisiklet etkinliğimizin 1. Etabını Vize İlçesinden başlayarak, Kızılağaç Köyü, Kışlacık Köyü, Kıyıköy Beldesi ve kastro mevkiinde 1 gece kamp kurarak tamamlayacağız. 2. Etabını ise kastrodan start alarak Saray İlçesinden devam edecek ve Çatalca-Subaşında toplam 150 KM olan parkurumuzu tamamlamış olacağız. Vize’de bizi Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz karşıladı ve ilk startımızı kendileri verdi. Ben ve ekip arkadaşlarım Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’a bize göstermiş olduğu konukseverlikten dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.
Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz; “Ben öncelikle sizlere şahsım ve Vize halkı adına hoş geldiniz diyorum. Yorucu ama bir o kadar da keyifli bir spor yapıyorsunuz. Sizin yapmış olduğunuz spor dalları için Vize ilçemiz ve çevresi çok uygun bir bölgedir. Bisiklet etkinliğine bu yıl tarihi önemi çok büyük olan Vize Kalemizin önünden başlıyorsunuz. Bu etkinliğin ilçemizden start almasına katkıda bulunan değerli büyüğümüz ve ilçemizin en eski terzilerinden Remzi Mutlu ağabeyimizin oğlu Tezcan Mutlu’ ya ve sizlere tekrar teşekkür eder, yolunuz açık olsun diyorum” dedi.  (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here