“Yılın Hemşiresi”de Lüleburgaz’dan

18
* “Tıp Bayramı” nedeniyle Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yapılan “YILIN HEKİMİ” değerlendirmesinde Lüleburgaz damgasını vurmuştu. “YILIN HEMŞİRESİ”de yine Lüleburgaz’dan çıktı. Lüleburgaz Devlet Hastanesi, o önemli etkinliği de pas geçmedi.
Şenol Goncagül
Özel Haber
Lüleburgaz Devlet Hastanesi, özellikle Uzm. Dr. Nilgün Sema Çomaklı’nın Hastane Yöneticiliği’ne atanması ile birlikte büyük bir çıkışa geçti. Hastane personeli arasında düzenlenen gece ve etkinlikler, çalışma verimini de arttırdı. Bu pozitif girişimler, halk arasında memnuniyeti getirdiği gibi, hastane personelinin moral motivasyonu da tavan yaptı.
* Yine Bir İlk ve Yine Lüleburgaz
“Tıp Bayramı”nda Lüleburgaz da görev yapan hekimlerin Yılın Hekimi Ünvanı’nı almasından sonra, bu defa da “Hemşireler Haftası” nedeniyle yapılan değerlendirme de, Yılın Hemşiresi Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nden çıktı. Hastane Acil Servisinde görev yapan; mesleki bilgi ve birikimini, güler yüzü ve pozitif çalışma disiplini ile bütünleştiren Sevim Gündüz, mesleğindeki başarı grafiğini “YILIN HEMŞİRESİ” Ünvanı’nı da alarak taçlandırdı.
* O Ünvanı elde etmek hiçte kolay değil
“YILIN HEMŞİRESİ” Ünvanı’nı kazanmanın da son derece zorlu bir süreçten geçmeyi gerektirdiği belirtiliyor. Önce, hastaneler kendi aralarında bir isim belirleyip, Kamu Hastaneleri Birliği’ne bildiriyorlar. Sonra da, bildirilen isimlerin genel vasıf, başarı ve özelliklerine bakılarak, titiz bir değerlendirme sonucunda yılın hemşiresi ortaya çıkarılıyor.
Bu çerçevede de, Lüleburgaz Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Nilgün Sema Çomaklı ve Yönetim Ekibi Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü dolayısıyla Hastane çalışanları ile bir araya geldi. 10 yıl sonra hastanede İLK KEZ düzenlenen organizasyon ile yaşanan buluşmada günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılarak, Yılın Hemşiresi Sevim Gündüz ile emekli olan hemşire Gülhis Yöndem’e Plaketleri verildi.
* Sırada Gezi ve Piknikler de var
Edinilen bilgilere göre de; önümüzdeki süreçte yine Devlet Hastanesi personeli arasında Piknik ve Gezi Etkinlikleri’nin düzenlenmesinin bulunduğu ve hazırlıkların son aşamasına geldiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here