“Yıldız Dağları’nı markalaştırmaya çalışıyoruz”

19
* AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı tarafından Orman İşletme Müdürlüğü’ne ziyarette bulunuldu. Ziyarette konuşan Orman İşletme Müdürü Şahin Aybal, Yıldız Dağları’na marka çalıştırmaları içerisinde olduklarını belirtti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli AK Parti İl Başkanlığı, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Ziyarette; AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus, Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı ile Kırklareli AK Parti yönetiminden Erhan Buzol ve Emre Yurdakul hazır bulundu.
Ziyarette açıklama yapan Kırklareli AK Parti İl Başkanı Yurdaer Ulus konuşmasında; “Kırklareli’nde ticari yapıyı güçlendirmek için çeşitli ziyaretlerde bulunuyoruz. Buralarda Kırklareli için neler yapabiliriz bunları görüşüyoruz. Tabi sadece Kırklareli değil ilçelerde de neler üretilebileceğini takip ediyoruz. Örneğin Vize deyince akla orman geliyor. Ormanla ilgili neler yapılabilir. Gelecekte Ormancılığın üzerinde duralım. Orman köylüsünün gelirlerini düşünerek yaşam gelirlerinin nasıl olacağını inceleyelim” dedi.
Kırklareli Orman İşletme Müdürü Şahin Aybal konuşmasında; “Öncelikle bizleri ziyaret etmenizden dolayı yönetiminize sonsuz teşekkür ediyorum. Tabi ki Kırklareli için bir şeyler yapmak lazım. AB Sınır Ötesi Projesi Kırklareli için çok önemlidir. AB’ye yüksek oranda katkı payı veriyoruz. Bunu bir takım projelerle geri almalıyız. Örnek olarak Yıldız Dağları ender yerlerden biridir. Ona bir marka kazandırmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili yönetim kurulu oluşturuyoruz. Marka kazandırdıktan sonra Uluslararası düzeyde söz sahibi oluruz. Bunun için AB bürosu daha aktif hale gelmeli” dedi. (dy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here