Yıldız; “Amacımız kültürel bağları güçlendirmek”

6
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nın “SEYYAH-Ulu Çınarın İzinde” Projesi kapsamında yürütülen gezileri 13 Ağustos 2013 Salı günü Kırklareli merkezden 135 kişilik bir grup ile devam etti.

x
HABER MERKEZİ
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’nın “SEYYAH-Ulu Çınarın İzinde” Projesi kapsamında yürütülen gezileri 13 Ağustos 2013 Salı günü Kırklareli merkezden 135 kişilik bir grup ile devam etti. 14-26 yaş grubunda bulunan gençlerin katıldıkları gezide bir grup İstanbul’a bir grup Çanakkale’ye ve bir grupta Karabük’e gitti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor Kırklareli İl Müdürü Mustafa Yıldız öğrencilerle ve organizasyonla bizzat ilgilenerek, öğrencileri gidecekleri yerlerde nelerle karşılaşacaklarını bizzat anlattı.
Yıldızı proje ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“SEYYAH-Ulu Çınarın İzinde” Projesi çok geniş kapsamlı ve güzel bir projedir. Amacı ise gençlerimizin ülkemizin farklı illerine seyahat etmelerini, akranlarıyla tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak için hazırlanmış bir hareketlilik projesidir. Bu proje kapsamında, Ülkemizin 81 İli’nden katılması planlanan 55 bin gencimize, farklı kültürdeki akranlarıyla birlikte, yaşadıkları illerin dışında farklı yerleri gezip görme imkânı verilmektedir. Kırklareli’nden şimdiye kadar daha öncesinde bir grubu Çanakkale’ye göndermiştik. Şimdi üç grup daha yola çıktı. Devamın da ise ikişerli olarak toplamda dört grup daha bu projede yer alacak. Toplamda 320 kişi bu projenin içerisinde yer almış olacak. Bu gruplara eşlik eden grup liderleri ve Gençlik Merkezimizden. Ayrıca Gençlerin seyahat giderleri Bakanlığımız tarafından karşılanıyor. Projeye katılan gençlerden kayıt, konaklama, yemek vb. her ne ad altında olursa olsun ücret alınmıyor. Birde üstüne günlük harçlık veriliyor. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca okullarında büyük stres yaşıyorlar bu projeler tamamen onlara yönelik. Bakanlığımız tarafından hazırlanan bu projeler sayesinde imkânı olan ve olmayan çocuklarımız değişik yerler görüyorlar.”
Çocuklarını gezi için uğurlamaya gelen veliler ise konuya ilişkin olarak şunları söylediler: “Çok güzel ve kapsamlı bir proje. Hem Bakanlığa hem de bizzat burada bulunan Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Personeline ve Müdürüne bizzat teşekkür ediyoruz. Planlı programlı bir şekilde işlerini yapıyorlar. Gördüğümüz kadarı ile müdürümüz Mustafa Yıldız her şeye bizzat kendi koşuyor ve çocuklarımızla ilgileniyor. Bu insana daha çok güven ve mutluluk veriyor.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here