Yıldırım; “Halkıma hizmet etmek için aday oldum”

8
Kırklareli’de siyaset denince ilk akla gelen isimlerin başında yer alan Hikmet Yıldırım, 26 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 14.00’te düzenlediği davullu-zurnalı toplantı ile Adalet ve Kalkınma …..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de siyaset denince ilk akla gelen isimlerin başında yer alan Hikmet Yıldırım, 26 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 14.00’te düzenlediği davullu-zurnalı toplantı ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı resmen açıkladı. 
Yıldırımın Aday Adaylığı açıklamasına; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürrşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol, Eski İl Başkanı Hüsmen Terkin çok sayıda partili ve vatandaşta katıldı.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz yaptığı konuşmasında; “Aday Adaylarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor ve bu bize ayrı bir mutluluk veriyor. Burada da gördüğüm kadarı ile Kırklareli Halkı artık AK Parti Belediyeciliğini istiyor. Başbakanımızın dediği gibi kimse koltuk için değil hizmet için yarışsın sözü var. Bu söylemi tüm aday adayı olan arkadaşlarımıza söylüyoruz. Burada beni ve bizleri çok mutlu eden bir tablo var. Aday dayı olan diğer arkadaşlarımızda burada bu durumda AK Parti’nin gücünü ve sevdasını ortaya koyuyor” dedi. 
* “Koltuk sevdası için değil hizmet sevdası için buradayım”
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz’un konuşmasının ardından özgeçmişi okunan Hikmet Yıldırım konuşmasını yapmak üzere kürsüde yerini aldı.
Konuşmasında Yıldırım şunları kaydetti: “Hayatımda en mutlu ve en heyecanlı günü yaşıyorum desem yalan olmaz. Hele burada bu kalabalığı gördükten sonra heyecanım katlanmaya başlandı. Buraya gelen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İsmini sayamadığım birçok isim olabilir ancak benim siyaset hayatımın içerisinde çok önemli iki isim var bir tanesi Hüsmen Terkin kendisi agamdır ikincisi de dizinde büyüdüğüm ve çok feyiz aldığım bir kişi olan Cengiz Bağdan. Her ikisine de ayrı bir şekilde teşekkür ediyorum. Burada sizlerin karşısında bulunmak benim için onurdur. Söyleyeceğim şeylerin başında seçilip seçilmeme ile alakadar. Uzun yıllardan beri siyaset hayatını içerisindeyim tecrübelerim bir hayli fazla ancak öğreneceğimiz çok şeyin olduğunu da biliyorum. İlk amacımız Kırklareli’ni AK Parti Belediyeciliği ile tanıştırmak. Bunun için yola çıktık. Kendimde bu bağlamda yola çıktım. AK Parti’nin Belediyecilik anlayışının söze değil, hizmet üzerine kurulu. Bu bağlamda Başbakanımızın dediği gibi Halkın hizmetkârı olmak için bende varım. Amacımız Kırklareli halkına gerçek belediyeciliğini göstermekle birlikte bir yandan da kentin imajını düzeltmek” Yıldırımın konuşmasının ardından salonda bulunan vatandaşlar kendisini ayakta alkışladı. (Serkan Koçtürk)    
   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here