YGS Kırklareli Şampiyonları FEM Dershanesi’nden

20
Bu yıl ilk defa yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık branşlarında Kırklareli 1’ncileri FEM Dershanesi’nden çıktı.

 HABER MERKEZİ
11 Nisan 2010 Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Kırklareli FEM Dershanesi öğrencileri Ahmet Can Orhan YGS-1 (Sayısal) ve YGS-2’de (Sayısal), Merve Ergin YGS-3 (Sözel), YGS-4 (Sözel) ve YGS-5’te (Eşit Ağırlık) Kırklareli 1.’ncisi oldular.
Kırklareli FEM Dershanesi Müdürü Hasan Çakır alınan bu sonuçların sevindirici olduğunu belirterek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“ÖSS sisteminin değişmesiyle YGS ve LGS sınavı ilk defa yapıldı. Dolayısıyla öğrencilerimizde tedirginlik söz konusuydu. FEM Dershanesi olarak öğrencilerin tedirginliğini minimuma indirme adına sürekli yanlarında bulunmakla beraber birçok etkinliklerde bulunduk. Konuları 1 ay önceden bitirerek bol sınav sorusu çözerek öğrencilerin tedirginlikleri minimum noktaya çekildi. Farklı olarak rehber hocalarımızın yaptığı bir takım faaliyetlerde öğrencileri rahatlattık. FEM Dershanesi olarak sistem değişse bile gerektiğinde hocalarımız tatillerini yarıda keserek bu sisteme kendimizi hazır hale getirdik. Bununda meyvelerini topladığımızı düşünüyoruz. Benzer başarıları Haziran ayında yapılacak LYS Sınavı’nda göstermektir. FEM Dershanesi olarak başarılarımız hem bireysel, hem de kitleseldir. Bu başarıda emeği geçen velilerimize ve öğrencilerimizin eğitim aldığı okullardaki öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz.
* “Strateji geliştirmek çok önemli”
Stratejinin nemli olduğunu belirten YGS Eşit Ağırlık ve Sayısal’da Kırklareli 1.’ncisi Merve Ergin;
“Sınav sistemi yeni olduğu için strateji geliştirmek çok önemli. Dershanedeki ve okuldaki öğretmenlerimden yardım alarak program oluşturdum. Bu programa uyarak bir başarıyı elde ettiğimizi düşünüyorum. Derslerimize çalışmak kadar motivasyonunda önemli olduğu bu sınavda, hem öğretmenlerimiz hem de arkadaşlar arasında destek bir birimize destek olarak çalıştık. Aynı zamanda ailemizde bu zorlu süreçte hep yanımızda olarak bize destek verdiler. Ailemiz zorlama yada baskıda bulunmayarak sonuç ne olursa olsun yanımızda olduklarını hissettirdiler” dedi.
* “Başarımızda rehber hocalarımızın rolü çok büyük”
Ahmet Can Orhan başarının temele dayandığını belirterek;
“9. sınıftan beri çalışıyorum. Son sene ağırlık vermeye devam ettik. Gerek okul, gerekse dershane öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimizi takıldığımız noktalarda çok yardımcı oldular. Bu çalışmalarda rehber hocalarımızın rolü çok büyük oldu. Gerek tatillerden, gerek sosyal aktivitelerden ödün vererek çalışmaları programlı şekilde sürdürdük. Hocalarımız bizlere çok destek oldu. 9. sınıftan bu yana çalıştığımız için son seneyi diğer arkadaşlardan daha rahat geçirdik. Öğretmenlerimiz kadar arkadaşlarımızın da desteği çok önemliydi. Yakın dostlarımız kendi sınavlarını unutup mutluluğumuza ortak oldular. Bütün bunların yanında ailemin bana olan güvenini ve verdiği desteğini de hep yanımda hissettim” dedi.(ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here