Yeşilyurt Gazetesi’nden Vali Yaman’a ‘Hoş Geldin’ ziyareti

20
Yeşilyurt Gazetesi, Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliği görevinden
Kırklareli Valiliği görevine atanan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’a
“hoş geldin” ziyaretinde bulundu.

HABER MERKEZİ
 11 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 10.00’da Vali Yaman’ın makamında gerçekleşen ziyarete Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Yeşilyurt Gazetesi Koordinatörü Yasin Şendir, Yazı İşleri Müdürü Merve Cankurt, Haber Müdürü Savaş Eskici, Sayfa Grafikeri Derya Atkoşan, Haber Muhabirleri Ufuk Ertop ve Caner Savak katıldı.
Vali Yaman, kendisine yapılan ziyaretten ötürü mutluluk duyduğunu belirterek Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt ve beraberindekilere teşekkürlerini sundu.
Ziyaret esnasında konuşan Vali Yaman, göreve yeni başlaması nedeni ile Kırklareli’de yapacağı çalışmalar ile ilgili fazla konuşmak istemediğini, kurumların çalışmalarını görüp, kurum amirleri ile konuştuktan sonra gerekli açıklamaları yapacağını ifade etti.
Kırklareli’de halen devam eden projeleri tamamlayıp, yeni projeleri hayata geçireceğini kaydeden Vali Yaman, bu projeleri kurumlar ile birlikte yapacaklarını söyledi.
Kırklareli’de tarımın olduğu kadar sanayinin de gelişmesi gerektiğini belirten Vali Yaman;
“Kırklareli en nihayetinde bir tarım memleketi, ancak sanayide olmalı. Bu konuda çevreyi kirletmeden dengeli bir çalışma yapmak gerekiyor. Tarımsal faaliyetler mutlaka olacak, tarımsal faaliyetin yapılması içinde çevrenin kirlenmemesi gerekiyor.” dedi.
Kırklareli’nin tanıtımının önemli olduğuna değinen Vali Yaman, İstanbul’un Kırklareli’ne yakın olmasını bir avantaj olarak nitelendirerek, sakinlik isteyen, dinlenip gezmek isteyen insanlar için de gerekli yatırımlar yapılması gerektiğini vurguladı. Hoş sohbet içerisinde gerçekleşen ziyaret Elmas Cankurt ve beraberindekilerin makamdan ayrılması ile son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here