Yeşilyurt Gazetesi olarak seçim startını verdik

5
KIRKLARELİ GÜNLÜĞÜ
Faruk Ceylan
e-mail: farukceylan39@gmail.com
2014 yılında yapılacak olan Yerel Seçimler için partiler henüz adaylarını belirlemediler ve seçim startını vermediler ama biz Yeşilyurt Gazetesi olarak seçim startını verdik. Arkadaşımız Erdoğan Şendir ile 2 aydır İlçe ve Beldeleri geziyoruz.  Belediye Başkanlarıyla, Esnafla, sokaktaki vatandaşla bire bir sohbet ediyoruz. Vatandaşın nabzını tutmaya çalışıyoruz. Görüşmelerimizi virgülüne dokunmadan not alıyoruz. 
Belediye Başkanları 29 Mart 2009’da seçildikten sonra neler yaptılar?  Sözlerinde durabildiler mi? Memnuniyet mi?   Hayal kırıklığımı yarattılar?  Vatandaş kimleri aday olarak görmek istiyor?  Bunların hepsini sokaktaki vatandaşın ağzından dinleyip onlardan aldığımız bilgilerin ışığında bir ortalama bulmaya çalışarak siz sevgili okurlarımızla paylaşmaya çalışacağız.
Partiler adaylarını belirledikten sonra ki turumuzda yine İlçe ve Beldelerimiz kazan biz kepçe görüşmelerimizi sürdürüp adayların seçmenin fikrini ne yönde etkilediğini tespit edip menfi ya da müspet değişimleri sizlerle paylaşacağız. 
Görüşmelerimizde imkânlarımız ölçüsünde çok sayıda seçmene ulaşmaya çalışarak en doğru bilgileri sizlerle paylaşmayı hedefliyoruz.  Çalışmalarımızda ki asıl amaç gerçek söz sahibi seçmene söz hakkı vermek ve siyasilerinde adaylarını belirlerken seçmenin dileklerine biraz kulak vermelerine aracılık yapmaktır.
Yapmış olduğumuz birebir görüşmelerin yanı sıra Partilerin geçmişte aldığı oy miktarlarıyla matematiksel verileri de kullanarak bu veriler ışığında önümüzdeki seçimlerin mukayeseli muhtemel oranlarını tarafsız bir gözle yorumlamaya çalışacağız. 
İl, İlçe ve Beldelerimizde ki siyasi trafik akışını haftada 2 gün Kırklareli Günlüğü’nden siz değerli okuyucularımızla buluşturacağız.  
Tüm Kırklareli’ne, siz değerli okurlarımıza, Mutlu, umutlu, neşe dolu bir hafta diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hoşçakalınız 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here