“Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” Eğitim Semineri verildi

12
Kırklareli Belediye Başkanlığı Nisan Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında 06 Nisan 2012 Cuma günü 13.30-17.30 saatleri arasında Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu’nda “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” konulu Eğitim Semineri verildi.
HABER MERKEZİ
Seminerin açılışında konuşan Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur Eğitim Semineri’ne 10 kişinin başvuruda bulunmasının Kırklarelililerin hayvanlara gösterdiği ilginin de göstergesi olduğunu, katılımın az olmasından dolayı üzüntü duyduğunu belirtti. Başkan Yardımcısı Başkur Kırklareli Belediyesi’nin Sokak Hayvanları ile ilgili olarak yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
“Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” konulu Eğitim Semineri ile ilgili olarak bilgiler veren Kırklareli Belediyesi Veterineri Ümit Kiracıoğlu’da şunları kaydetti:
“Yerel Hayvan Koruma Görevlileri’nin, İl Hayvanlarını Koruma Kurulu’na müracaatı ve belge almak istemeleri ile ilgili olarak bugün burada bu eğitimi vereceğiz. Hayvanları Koruma Kanunu’nun ilgili hükümlerine göre Yerel Hayvan Koruma Görevlileri’nin bu belgeleri alabilmeleri için Belediyeler tarafından düzenlenen Eğitim Seminerleri’ni katılmaları gerekiyor. Bugün burada vereceğimiz Eğitim Semineri’nden sonra seminere katılan katılımcıların isimlerini İl Hayvanlarını Koruma Kurulu’na vereceğiz, onlarda bunları belgelendirecekler. Belgelendirme ve Kimliklendirmeden sonra Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ile Belediye’nin koordinasyonunda Sokak Hayvanlarının Rehabilitasyonu Çalışması yapılacak. 
Bugünkü eğitimimizde; Hayvanları Koruma Kanunu’nun Kapsamı ve Amacı ile neleri içerdiğini anlatacağız. Aynı zamanda Uygulama Yönetmeliği’nin neleri içerdiği konusuna değineceğiz. Ev hayvanlarının korunmasına yönelik Avrupa Sözleşmesi hakkında bilgiler vereceğiz. Hayvanların bakım, beslenme ve davranış şekilleri, üremeleri, hastalıkları konusu işlenecek. Belediyelerin rehabilitasyon çalışmaları ile ilgili olarak neler yaptığı, Kırklareli Belediyesi’nin ne yaptığı konusuna değinilecek.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here