Yerel Gazeteler bugün denetlenmeye başlıyor

12
Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından, Resmi İlan yayımlama hakkına sahip yerel gazetelerin bugünden itibaren denetlenmeye başlayacağı bildirildi. 


HABER MERKEZİ
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cengiz Halit Şen, her yıl mutat olarak gerçekleştirilen denetimlerin bu yılda yapılacağını belirterek şunları kayedtti:
“İl merkezimiz ile ilçelerimizde yayımlanmakta olan resmi ilan yayımlama hakkına sahip gazetelerin 195 Sayılı Kanun uyarınca denetlemeleri bugün başlayacak. Denetlemeler benim başkanlığımda; Savaş Eskici, Fırat Çalışkan ve Nadir Akcan’dan oluşturulan İl Kontrol Kurulu tarafından gerçekleştirilecek.
Bugün ilk olarak Vize ilçemizde haftada 2 gün yayın yapmakta olan Vize Haber Gazetesi’nin denetlemesi yapılacak. Yarın Babaeski’de haftanın 2 günü yayımlanan Söz Gazetesi, 23 Aralık Çarşamba günü ise Lüleburgaz7da günlük yayınlanmakta olan Lüleburgaz Gazetesi ile Görünüm Gazetesi’nin denetlemesi gerçekleştirilecek. Denetlemelerimiz 24 Aralık 2009 Perşembe günü il merkezinde günlük olarak yayınlanmakta olan Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi, Önadım Gazetesi ile Kırklar Haber Gazetesi’nin denetlemesi ile sona erecek.” (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here