YER GÖK ATATÜRK

0
* Kırklareli Belediyesi tarafından organize edilen “Ata’ya Saygı” Yürüyüşü binlerce Kırklarelili vatandaşı bir araya getirdi.
HABER MERKEZİ
“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kırklareli Belediyesi tarafından düzenlenen “Ata’ya Saygı” Yürüyüşü’ne yaklaşık 5 bin kişi katıldı.
* Atatürk Coşkusu tavan yaptı
Cumhuriyet Meydanı’nda 19 Mayıs 2015 Salı günü akşamı saat 21.00’de toplanan grup, Karaumur, Hastane, Eriklice, Waldorf ve İstasyon Caddeleri’nden Vilayet Meydanı’na kadar Atatürk posterleri, Türk Bayrakları ve Meşalelerle yürüdü. 100 metrelik dev Türk Bayrağı’nın da açıldığı yürüyüşte marşlarda hep bir ağızdan söylendi.
* Kesimoğlu’dan duygulu mesajlar
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, yürüyüşün ardından yaptığı açıklamada, Bağımsızlık Mücadelesi’nin ilk ateşinin 96 yıl önce bugün yakıldığını belirterek; “Bugün, gençlerimiz ile birlikte, Cumhuriyet sevdalıları ile birlikte, gelecek için, yarınlar için bir aradayız. Mustafa Kemal’i bugün anmanın onurunu bir kez daha yaşıyorum. 
* “Aydınlığa selam olsun”
Bu akşam ellerimizde meşale, yüreklerimizde Mustafa Kemal’in ateşi ile, ışığıyla, özlemle, kararlılıkla Mustafa Kemal’in yolundan yürüdük. Aydınlığa selam olsun diye, karanlığı yıkmak üzere yürüdük. Bizim yüzümüz aydınlığa dönük. Bugün karanlığa bir mum yaktık. Karanlığı, yaktığımız mumlarla aydınlattık. Eşsiz memleketimin, Kırklareli’min güzel insanları. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinde bağımsızlık var. O bağımsızlığın özünde canlar var, kadınlarımız, gençlerimiz var. O’nlar bu topraklar için canlarını verdiler. Bugünlere kolay bir biçimde gelmedik. Bu gece bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal’in önünde saygı ve özlemle eğiliyorum” diye konuştu.
Kesimoğlu’nun konuşmasının ardından Vilayet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar “10. Yıl Marşı”nı söyledikten sonra dağıldı. (Kadir  Sinici-Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here