“Yeniden Büyük Türkiye Hedefi çok yakın”

7
Memur-Sen Kırklareli İl Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Memur-Sen’e bağlı sendikalar ile birlikte 29 Mayıs 2015 Cuma günü saat 12.00’da Memur-Sen Başkanlığı Toplantı Salonu’nda basın açıklaması düzenledi. 
HABER MERKEZİ
Memur-Sen Kırklareli İl Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Memur-Sen’e bağlı sendikalar ile birlikte 29 Mayıs 2015 Cuma günü saat 12.00’da Memur-Sen Başkanlığı Toplantı Salonu’nda basın açıklaması düzenledi. 
“Ortak Kararımız; Türkiye’nin İstikrarıdır” adı ile toplanan Memur-Sen’e ENSAR Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İnsanı Yardım Vakfı (İHH), Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Sağlık-Sen, Eğitim-Sen, TOÇ-Bir-Sen, Diyanet-Sen destek verdi.
Düzenlenen basın açıklamasını Memur-Sen Kırklareli İl Başkanı Selahattin Karanfiler yaptı. Karanfiler; “Ortak Kararımız; Türkiye’nin İstikrarıdır, Türkiye’nin tarihsel sürecinin farkında olan bizler; Vesayet zeminlerine, darbe(ci)lere, yasaklara ve “Kutsal Devlet” yalanına; milletin egemenliğinin elinden alınması, istiklalinin riske atılması, tehditlere, tertiplere maruz bırakılması için hayata geçirildiğini görerek milletimizle birlikte gerekli cevabı verdik” diyerek sözlerine başladı.
Karanfiler açıklamasında Şunları kaydetti; “Menderes’in 1946’da “Yeter Söz Milletindir” itirazıyla başlattığı “Vesayeti İfşa ve İmha” yolculuğunun, son dönemde gerçekleştirilen sessiz devrimlerle “Artık Söz Sadece Milletindir” sonucuyla taçlanmasının paydaşı olduk. Milletimizin bununla yetinmeyip “Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa” ve “Adil Bir Dünya” hedefleriyle yeni ufuklara doğru yol alacağına inanıyoruz. Özgürleşme, sivilleşme ve demokratikleşme adımları nedeniyle merhum Turgut Özal’a yaşatılanları, 54. Hükümetin Başbakanı Merhum Necmettin Erbakan’a 28 Şubat’ın kirli kararları üzerinden dayatılanları unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Sivil iradeyi işlevsiz hale getirmek, millet iradesini yok etmek için kurulan tezgâhlara, hazırlanan kumpaslara bir daha düşmeyeceğiz, bir daha asla izin vermeyeceğiz. Milletin egemenliğini çalmak, birliğimizi yok etmek isteyen küresel aktörlere ve onların içerdeki işbirlikçilerine de asla fırsat vermeyeceğiz. Etnik kimlik, din, dil ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın Türkiye’yi, bütün vatandaşlarımızın öz vatanı, öz yurdu, ortak mirası kabul ediyoruz. Bu çerçevede, demokratikleşme, özgürleşme ve sivilleşme hamleleriyle insan hakları, eşit vatandaşlık ve insanlık onuru noktasında Türkiye’yi zirveye taşıma iradesinin yanında yer alacağız. Başörtülü memura, öğretmene ve doktora kendi reklamlarında dahi yer vermekten kaçınanlara, milletin değerleriyle barışma fırsatını kaçırdıklarını hatırlatmak istiyoruz. Tek başına iktidar ya da iktidar ortağı oldukları dönemlerde hukuksuz Uygulamalarıyla vicdanlarımızı kanatanların, kaynağını açıklamaya zorlandıkları vaatlerle cüzdanımızı kabartacakları iddiasına milletimizin itibar etmeyeceğini görüyoruz. Bütün bu gerçeklerden hareketle 7 Haziran’da gerçekleşecek 25. dönem milletvekilli seçimlerinde; önce “İnsan”, mutlaka “Demokrasi”, elbette “Özgürlük”, sadece “Sivil Siyasi İrade” anlayışıyla “Çözüm süreci”, “Yeni Anayasa” ve “Yeniden Büyük Türkiye” Hedeflerini gerçekleştirmeyi önceleyenleri önemseyeceğiz.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.