Yeni Yıl’a yeni yüzüyle girmeye hazırlanıyor

11
 Kırklareli daha önce nakil için kendisine bulunan yüzün sahibinin siyahi olması nedeniyle ameliyat olamayan Recep Kaya, kendisine uygun yüz bulunduğunu belirten müjdeli haber üzerine Antalya’ya gitmek için yola çıktı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de, daha önce nakil için kendisine bulunan yüzün sahibinin siyahi olması nedeniyle ameliyat olamayan Recep Kaya, kendisi için uygun yüz bulunduğu haberi üzerine Antalya’ya gitti.  Karahamza Köyü’nde, 2004’te babasına ait av tüfeğiyle oyun oynadığı sırada silahın ateş alması sonucu yüzünden yaralanan ve uzun zamandır yüz nakli umuduyla bekleyen 21 yaşındaki Kaya’ya, Akdeniz Üniversitesi’nden sevindirici bir haber geldi. Kaya, kendisi için uygun bir yüz bulunduğunun belirtilmesi üzerine 112 Acil Sağlık ekiplerince İstanbul’a götürüldü. Uçağa binmeden önce duygularını anlatan Kaya, yüz nakli ameliyatı olacağı için çok mutlu olduğunu söyledi.
Antalya’dan, ameliyat olabileceğine dair gelen haberle sevinçten adeta "havaya uçtuğunu" belirten Kaya; “Çok heyecanlıyım. Şu anda çok mutluyum. Hiçbir şey düşünemiyorum. Bir an önce yeni yüzüme kavuşmak istiyorum. Yeni yıla, yeni yüzümle girmek istiyorum. Yüz nakliyle sağlığıma kavuşmak istiyorum. Başarılı şekilde yapılan nakiller benim için umut oldu."
* Daha önce bağışlanan yüz siyahi çıkmıştı
Recep Kaya’ya Eylül Ayı’nda da yüz nakli için haber gelmişti. Kendisine nakledilmek üzere uygun yüzün bulunduğunun söylenmesi üzerine yola çıkan Kaya, nakilde bir sorun olduğunun belirtilmesi üzerine geri dönmüştü. Daha sonra, Kaya’ya nakledilmesi düşünülen yüzün siyahi bir kişiye ait olduğu ve nakilin bu nedenle gerçekleşmediği belirlenmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.