“Yeni Yıl yeni başlangıç olsun, kamuda Kılık Kıyafet Dayatması son bulsun”

13
  
* Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Bülent Kılıç yaptığı açıklamasında; “Yeni yılın ilk mesai günü olan 2 Ocak’ta sivil itaatsizlik göstererek kravatları çıkarıyor, işyerlerimize serbest kıyafetle gidiyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Düzenleyecekleri Sivil İtaatsizlik Eylemi ile bugün işyerlerine serbest kıyafetlerle gideceklerini ifade eden Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Bülent Kılıç yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Yeni Yıl Yeni Başlangıç Olsun, Kamuda Kılık Kıyafet Dayatması Son Bulsun” sloganıyla taleplerimizi dile getireceğimiz eylemde; ense traşı, saç, sakal, bıyık, tırnak uzunluğu gibi anlamsızlıklar içeren; kot ve benzeri pantolonu yasaklayan, başörtüsü takanlara başı açık olmayı şart koşan, antidemokratik dayatmaları içeren  1982 model darbe ürünü yönetmeliğin biran önce değiştirilmesi konusundaki kararlılığımızı ortaya koyacağız.
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık kıyafetine dair yönetmeliği çağdışı buluyoruz. Kalıplara sokulmuş öğretmenden özgür bireyler yetiştirmesini isteme çelişkisinden kurtulmak istiyoruz. Çalışanların giydiği kılık-kıyafeti değil; yaptığı işi, yetiştirdiği insanları konuşmak istiyoruz. Bu nedenle yeni yılın ilk mesai günü olan 2 Ocak 2013 Çarşamba günü (bugün) sivil itaatsizlik göstererek kravatları çıkarıyor, iş yerlerimize serbest kıyafetle gidiyoruz.
2012 yılına, yeni anayasa tartışmalarıyla veda ediyoruz. 2013 yılı, yeni anayasanın yapıldığı, demokratikleşmenin tamamlandığı, dünyada savaşların sona erdiği bir yıl olmalıdır. 2013’ün; acıların sona erdiği, gözyaşlarının dindiği bir yıl olmasını diliyoruz. 2013 yılı bütün insanlığa sevgi, barış ve hoşgörü getirsin.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here