Yeni yıl kutlamalarında geniş güvenlik önlemleri alınacak

21
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Canbazoğlu, yılbaşında geniş güvenlik önlemlerinin alınacağını bildirdi.

HABER MERKEZİ

Her sene olduğu gibi bu senede yılbaşı kutlamalarında Kırklareli il merkezinde olduğu gibi ilçelerinde de geniş güvenlik önlemlerinin alınacağını ifade ederek vatandaşları alkollü araç kullanmamaları yönünde uyardı.
Canbazoğlu; “Yılbaşında her sene aldığımız diğer günlere göre bir takım ciddi tedbirlerimiz var. Buda vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yeni yıla girmelerini sağlamak için ve yolculuklarını da en iyi şekilde yapabilmeleri için yol güvenliğinin alınması noktasında gerek şehir içerisi gerekse bölge trafiğin olağan üstü tedbirlerimiz var. Karlanma ve buzlanmaya karşı kara yolları ile sürekli irtibat halindeyiz. İl merkezinde malum vatandaşlarımız yeni yılı vilayet meydanında kutlamak suretiyle orada girmeyi arzu ediyorlar. Bizde her sene olduğu gibi orada tedbirlerimizi alarak bizde orada olacağız. Bende yeni yılı sağlık, huzur, mutluluk ve güvenlik içerisinde geçmesi temennisinde bulunuyorum. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz ve gösteremeye de devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.
Gerek yaya devriye, gerekse diğer denetlemeler devam edecek. İstirahatlıların dışında bütün personel görevli olacak.  Bu sadece il merkezi için geçerli değil, tüm ilçelerimiz için geçerli. Lüleburgaz başta olmak üzere Babaeski’de ve diğer ilçelerimizde bu tedbirler en üst seviyede olacak. Önemli olan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde olmaları.
Vatandaşlarımızdan beklediğimiz bir takım şeyler var. Alkol tüketimi oluyor ve alkol tüketen vatandaşlarımızın mümkün mertebe yanlarında alkol almayan birilerini de götürmeleri araç kullanılması gerekirse alkollü araç kullanmamaya gayret etsinler.
Sürekli denetimlerimiz ve gerekçelerimiz olacak. Biz vatandaşımızın bu şekilde mağdur olmalarını istemiyoruz. Taksi tutmak suretiyle ikametlerine o şekilde gitmelerini tavsiye diyoruz. Ne kendisi alkolden dolayı kazaya mağdur kalsın, ne de bir başkalarını mağdur etsin. Bunun tedbirlerini biz alıyoruz, vatandaşlarımızdan da bu konuya dikkat etmelerini istiyoruz” dedi.
Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre Kırklareli halkının yoğun olarak bulunacağı Vilayet Meydanı, İstasyon Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Kara Umur Caddesi, alış-veriş merkezleri, eğlence yerleri, bankalar ve kuyumcular civarlarına hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaç, vb. olaylara karşı personel takviyesi yapılarak, resmi ve sivil olarak yaya devriyeler çıkarılacak, ayrıca görevlendirilecek ekipler araçlarıyla kontrollerini gece  geç saatlere kadar sürdürecekleri belirtilirken şunlar kaydedildi;
“Vatandaşlarımız yılbaşı nedeniyle yapacakları alışverişlerinde, sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı tanımadıkları türden veya tereddüt ettikleri döviz cinsinden paraları alışverişlerinde kabul etmemeleri ve büyük miktarlı YTL (200 TL, 100 TL, 50 TL, 20 TL. gibi) cinsi paralara dikkat etmeleri önem taşımaktadır.
Yılbaşı gecesi umuma açık yerler vatandaşımızın huzuru için mevcut çalışma saatlerine riayet ederek kapanacaklardır. Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri kişilerin tek tek veya toplu olarak eğlenmesi, dinlenmesi veya konaklaması için açılan içkili lokanta, sinema, düğün salonu, otel, pansiyon, birahane, bar ile içkisiz lokanta, kafeterya gibi sıhhi iş yerlerinin  yılbaşı gecesi saat 00.30’a kadar normal seviyede canlı müzik yayını yapmaları ve bu saatten sonra ise canlı müzik yayını yapmadan saat 02.30’a kadar açık kalmalarına izin verilmiştir.
Yeni yılın getirmiş olduğu mutluluk ve coşku ile alkol duvarını aşan vatandaşlarımızın, araçlarını alkollü iken kesinlikle kullanmamaları, hem kendi hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından önem taşımaktadır.
Vatandaşlarımız yılbaşı günü asayiş ve trafik yönünden olabilecek şikâyetlerini ve şüpheli gördükleri şahısları en kısa süre içinde gördükleri ekiplere veya ücretsiz olan 155 Polis İmdat Telefonu’na bildirebileceklerdir.
Emniyet Müdürlüğümüz olarak; Kırklarelili vatandaşlarımızın yeni yıllarını kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir yıl geçirmelerini temenni ederiz.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here