Yeni Valimiz Ali Haydar Öner’i ziyaret ettik

20
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi olarak 07 Ocak 2011 Cuma günü göreve
başlayan Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner’e ‘Hoş Geldiniz’ ziyaretinde
bulunduk.

HABER MERKEZİ

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt beraberinde; Genel Koordinatör Yasin Şendir, Yazı İşleri Müdürü Merve Cankurt ve Haber Muhabirleri Savaş Eskici, Caner Savak ve Ufuk Ertop 13 Ocak 2011 Perşembe günü Vali Öner’i makamında ziyaret etti.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’nin 87 yıllık bir gazete olduğunu, Trakya’nın en yaşlı 1. Türkiye’nin en yaşlı 3. gazetesi olduğunu ifade etti.
Cankurt; 28 yıldır Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’nin imtiyaz sahipliğini yaptığını belirterek gazetemizin yayın hayatı hakkında kısa bilgiler verdi. Vali Öner’in sorusu üzerine Kırklareli’de yayın hayatında negatif anlamda önemli bir sorunu olmadığını kaydetti.
Vali Öner yaptığımız ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kırklareli hakkında görüşlerini paylaşan Vali Öner, Kırklareli’yi altyapı olarak düşündüğünden de daha yetersiz durumda bulduğunu; kentin özenle inşa edilmediğini belirterek “tanıtıma yönelik eksikleri de var” dedi.
Vali Öner; “07 Ocak 2011 Cuma günü Kırklareli’de göreve başlamamın ardından Kırklareli hakkında bilgiler topladım. Kırklareli’ni tanıtmaya yönelik eksiklikler var. Kırklareli’nin alt yapısının iyi olmadığı gibi binaların, caddelerin ve sokakların özenle yapılmadığını görüyorum. Kırklareli’ni beklediğim gibi bulmadım” dedi.
Çikolata ikramını bizzat kendisi yapan Vali Öner’e gerçekleştirdiğimiz ziyaret Öner’in samimi tavırları, esprileri ile sıcak bir ortamda geçti. Öte yandan Vali Öner’in Kırklareli’nin yöresel meşhur içeceği Hardaliyeyi de konuklarına özellikle ikram ettiğini gözlemledik.  Vali Ali Haydar Öner kendisine ‘Hoş Geldiniz’ ziyaretinde bulunmak isteyen diğer basın mensuplarını da aynı anda kabul ederek bütün basın mensuplarını bir arada ağırladı. Basın mensupları ile tek tek ilgilenen Vali Öner bu ay içerisinde basın toplantısı yapmak istediğini de kaydetti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here